Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Třídní olympiáda

Třídní olympiáda

Praktický příspěvek
inspirace
Autor Žij zdravě
Spoluautor: Mgr. Dagmar Bydžovská
Za poslední čtvrtstoletí došlo k ztrojnásobení počtu obézních dětí. Lékaři bijí na poplach a hovoří o epidemii. Ta bude pro další generace znamenat výrazné zhoršení kvality života a častější výskyt vážných zdravotních komplikací (např. cukrovky 2. typu, vysokého tlaku). Nejlepší prevencí je zdravý životní styl, který zahrnuje nejen nutričně vyváženou stravu, ale také pravidelný pohyb. Jeho základní pravidla by měla být dětem vštěpována již od útlého věku.
Tento materiál se zaměřuje na získání znalostí o různých sportovních disciplínách, ve kterých se soutěží na olympiádě. Děti jsou aktivně zapojeny prostřednictvím pohybové aktivity a současně si procvičují své schopnosti v řešení základních matematických operací.

Cíl výuky

Žák si procvičí základní matematické operace (sčítání, odčítání, násobení, dělení) a porovnávání čísel. Současně se seznámí s různými sportovními disciplínami.

Určeno pro 3. ročník – matematika

Motivace (5 minut)

Učitel/ka: Co je to olympiáda? Co se děje na olympiádě? Znáte některé ze sportů, ve kterých se soutěží?

Hlavní část (30 minut)

Děti se rozdělí do skupin po alespoň 6 dětech. Každá absolvuje připravené disciplíny – skok z místa, trojskok a hod pěnovým míčkem. Učitel/ka zapíše výsledky na tabuli.

Děti pak ve svých sešitech provádí základní matematické operace a porovnání čísel, například mezi sebou a spolužákem v lavici, mezi svým výkonem a nejlepšími a nejslabšími výkony.

Závěr (10 minut)

Děti hodnotí své výsledky, vybírají nejzajímavější výsledky. V hodině tělesné výchovy pak mohou znovu vyzkoušet všechny disciplíny a vylepšit své výkony. 


Doporučené odkazy: www.YesNeYes.czwww.ZijZdrave.cz

Přílohy:
NáhledTypVelikostNázev
pdf46 kBTřídní olympiáda
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek