Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Vzdělávací strategie a příklad aktivit ke...

Ikona teoreticky

Vzdělávací strategie a příklad aktivit ke klíčovým kompetencím občanským, sociálním a personálním

Ikona odbornost
Autor: Jana Jílková
Anotace: Článek se zaměřuje na strategie k rozvíjení klíčových kompetencí občanských, sociálních a personálních. Materiál s pracovními listy je vhodný jako inspirace při tvorbě a realizaci školních vzdělávacích programů. Článek pracuje s klíčovými kompetencemi v základním vzdělávání, ale může být inspirací i pro gymnázia.
Obor příspěvku:Cizí jazyk 2. stupeň
Klíčová slova: klíčové kompetence, ŠVP, školní vzdělávací program, cizí jazyk, RVP, anglický jazyk, německý jazyk, rámcový vzdělávací program, jazykový cíl, interkulturní cíl, mezipředmětové vztahy, kompetence občanské, personální, sociální

Proč číst dál?

S rostoucím množstvím informací nelze stále nafukovat obsah výuky jednotlivých předmětů. Nelze také pouze zaměňovat stará témata jinými. Proto nový školský zákon přinesl kromě jiného jednu zásadní změnu ve školském systému - přechod od osnov k rámcovým vzdělávacím programům.

Stačí encyklopedie?

Učíme se proto, abychom v osobním životě i ve sféře profesní zvládali nejrůznější situace. Člověk nevystačí s encyklopedickými poznatky. Potřebuje získat dovednosti, které mu umožní analyzovat situaci, zhodnotit své znalosti, dovednosti, schopnosti, najít možné varianty řešení, stanovit jejich klady a zápory, vybrat ty vhodné, být za své rozhodnutí schopný nést odpovědnost, respektovat individuální rozdíly, kulturní a náboženské odlišnosti, práva, dodržovat povinnosti, nebát se poradit, umět spolupracovat apod.

V současné době škola směřuje k tomu, aby žáky vybavila klíčovými kompetencemi, které jim v tom pomohou.

Inspirace

Níže uvedený materiál se zaměřuje na strategie k rozvíjení klíčových kompetencí občanských, sociálních a personálních. Pracovní listy jsou vhodné jako inspirace při tvorbě a realizaci školních vzdělávacích programů.

Úvodní pracovní listy jsou určeny pro učitele. Příklad konkrétní aktivity je zpracovaný pro přímé využití se žáky. Text je k dispozici v jazyce českém, anglickém a německém. Materiál při reálném použití by měl být přizpůsoben individuálním potřebám účastníků: učitelů a žáků.

Přílohy:
NáhledTypVelikostNázev
Odstranitpdf168 kBPracovní list
Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 07. 07. 2006
Zobrazeno: 13702krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

1 uživatel Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
JÍLKOVÁ, Jana. Vzdělávací strategie a příklad aktivit ke klíčovým kompetencím občanským, sociálním a personálním. Metodický portál: Články [online]. 07. 07. 2006, [cit. 2020-09-18]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/z/626/VZDELAVACI-STRATEGIE-A-PRIKLAD-AKTIVIT-KE-KLICOVYM-KOMPETENCIM--OBCANSKYM-SOCIALNIM-A-PERSONALNIM.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.