Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání > Které internetové stránky čeští učitelé matematiky...

Které internetové stránky čeští učitelé matematiky navštěvují?

Informativní příspěvek
Článek přináší informace o šetření, které zmapovalo konkrétní internetové stránky, kam čeští učitelé matematiky při vyhledávání výukových zdrojů a vytváření výukových materiálů aktuálně „chodí“ pro dobré nápady. V příloze článku naleznete stručné představení čtyř stránek, u kterých se podařilo získat i informace o návštěvnosti.

Při hledání odpovědi na otázku, která je uvedena v názvu článku, byla respondentům v březnu 2015 rozeslána e-mailem následující žádost: Využíváte pro přípravu na hodiny matematiky internetové stránky? Jestliže ano, uveďte prosím konkrétní odkaz. Šetření mělo zmapovat konkrétní internetové stránky, kam čeští učitelé matematiky při vyhledávání výukových zdrojů a vytváření výukových materiálů aktuálně „chodí“ pro dobré nápady.

Z dotázaných 126 učitelů pouze 12 odpovědělo, že internet pro vyhledávání zdrojů pro výuku nepoužívají. Sedm respondentů sice odpovědělo, že internet k vyhledávání výukových materiálů používají, ale konkrétní stránky neuvedli. 

Zbývajících 107 respondentů uvedlo celkem 325 odkazů, z toho 118 odkazů bylo různých. Internetové stránky, které byly uváděny s četností větší než 10, jsou zachyceny v následujícím grafu.

Autor díla: Eva Zelendová 

Graf 1 Internetové stránky, které byly uvedeny s četností větší než deset

V příloze článku naleznete stručné představení čtyř z výše uvedených devíti stránek, u kterých se podařilo získat informace o návštěvnosti stránek. Pro představení byl zvolen jednotný postup. U každého webu je nejprve uvedena titulní strana a odkaz na stránky, popsána struktura a uvedeny grafy návštěvnosti v průběhu jednoho měsíce a jednoho pracovního dne v roce 2016 (s využitím informací, které jsou na stránkách přímo dostupné, nebo které byly získány od uvedených kontaktních osob).

Bez ohledu na konkrétní hodnoty návštěvnosti je zajímavé porovnat průběh těchto grafů a samozřejmě i představené stránky navštívit.

Přílohy:
NáhledTypVelikostNázev
pdf1127 kBPříloha
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek