Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Zobrazit na úvodní stránce článků

 • Laboratorní práce – Lišejníky: typy stélek

  Gymnaziální vzdělávání
  Praktický příspěvek
  inspirace
  Tento článek je prvním ze souboru laboratorních prací zaměřených na lišejníky. V přílohách je uveden zdrojový text k celému souboru laboratorních prací a pracovní list k laboratorní práci na téma Typy stélek.
 • Gender v reklamě - naruby ;-)

  Neformální vzdělávání
  Informativní příspěvek
  Myslíte si, že dneska už se na muže i ženy dívá naše "osvícená" společnost prakticky stejně? Stejné možnosti, stejná práva, stejné povinnosti, stejné postavení v životě i společnosti? Následující příspěvek se na to podíval z hlediska rolí, které muži a ženy hrají v současné reklamě.
 • Odhalujeme ukrytá moudra

  Základní vzdělávání
  Praktický příspěvek
  zkušenost
  Námět na hodinu či blok hodin českého jazyka a literatury ve čtvrtém nebo pátém ročníku. Žáci pracují ve skupinách. Dešifrují pomocí správně určených slovních druhů a Morseovy abecedy věty, jejichž obsah se poté snaží vysvětlit.
 • Nová právní úprava – Jaké je to „menší než malé“ množství?

  Neformální vzdělávání
  Informativní příspěvek

  Neměla by nám uniknout důležitá informace, která se týká nové právní úpravy. Dosud mohla policie zajistit drogy jen tehdy, když se lidé jejich držením či výrobou dopustili trestného činu. Změnu přináší nová právní úprava, která již nabyla účinnosti.

  Autor Danuše Netolická
 • Styly mladých III.část – EMO styl

  Neformální vzdělávání
  Informativní příspěvek

  Mechanismus sebepoškozování - aneb jak to (ne) funguje! Mnoho lidí, kteří mají vlastní zkušenosti se sebepoškozováním udává, že jim sebepoškozování dokáže poskytnout rychlou úlevu od vnitřního napětí, stresu, úzkosti či jiných nepříjemných stavů. Má tedy funkci uvolnění a uklidnění. I toto téma patří do oblasti Zdravého klima v zájmovém a neformálním vzdělávání, které je součástí projektu NIDM Klíče pro život

  Autor Danuše Netolická

NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE
AKTUÁLNĚ NEJKOMENTOVANĚJŠÍ ČLÁNKY
NEJČTENĚJŠÍ ZA 30 DNŮ