Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Výroční zpráva o kvalitě života dětí v USA:...

Ikona informativni

Výroční zpráva o kvalitě života dětí v USA: rodiče čtou dětem méně

Autor: Julie Ravingerová
Anotace: Nová výroční zpráva zabývající se kvalitou života rodin a dětí označila úroveň žáků v matematice za pozitivní a úroveň čtenářství dokonce za stále se zlepšující, zatímco počet dětí, jimž rodiče čtou, se snižuje.
Klíčová slova: evaluace

Americká mezioborová pracovní skupina zabývající se vyhodnocováním statistik zaměřených na rodiny a děti vydala zprávu „Děti v Americe: Národní klíčové indikátory kvality života, 2009." Tato zpráva navazuje na sérii výročních zpráv, které se zaměřovaly na podmínky ovlivňující život dítěte v USA. Národní centrum pro statistiku ve vzdělávání, jež je součástí Pedagogického institutu amerického ministerstva školství, přispělo spolu s dalšími jednadvaceti federálními úřady k jejímu vydání a propagaci.

Podle této zprávy je úroveň v matematice žáků čtvrtých a osmých tříd kontinuálně stále na stejné výši a úroveň čtenářství se mezi lety 2005 a 2007 dokonce zlepšila. Ne všechna hodnocení však byla takto pozitivní. Například podíl dětí ve věku od tří do pěti let, jimž každý den v týdnu někdo z rodiny předčítá, se zmenšil z 60 % v roce 2005 na 55 % v roce 2007. Je to sice stále víc než 53% podíl v roce 1993, avšak v uplynulých letech tento poměr kolísal.

Výroční zpráva obsahuje data zpracovaná na třech demografických pozadích a 40 vybraných indikátorů popisujících dětskou populaci. Dětskou kvalitu života zobrazuje v oblasti rodiny a sociálního prostředí, z hlediska ekonomických faktorů, zdravotní péče, životního prostředí a bezpečnosti, chování a vzdělávání. Letošní zpráva obsahuje navíc samostatnou část o dětech se speciálními zdravotními potřebami. Celou zprávu je možno nalézt na childstats.gov.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 23. 07. 2009
Zobrazeno: 3671krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
RAVINGEROVÁ, Julie. Výroční zpráva o kvalitě života dětí v USA: rodiče čtou dětem méně. Metodický portál: Články [online]. 23. 07. 2009, [cit. 2020-01-26]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/3228/VYROCNI-ZPRAVA-O-KVALITE-ZIVOTA-DETI-V-USA-RODICE-CTOU-DETEM-MENE.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.