Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Testování ve Velké Británii má svá pravidla,...

Ikona informativni

Testování ve Velké Británii má svá pravidla, ale i webovou podporu

Autor: Lucie Procházková
Anotace: Již čtyři roky funguje ve Velké Británii Národní hodnotící agentura (National Assessment Agency), jejímž cílem je rozvoj a zajištění národních testů, modernizace zkoušek GCSE a A-level.


Již čtyři roky funguje ve Velké Británii Národní hodnotící agentura (National Assessment Agency), jejímž cílem je rozvoj a zajištění národních testů, modernizace zkoušek GCSE a A-level. Na svých webových stránkách poskytuje kompletní informace o testech v jednotlivých předmětech a o jejich termínech, dále také poskytuje servis pro zadavatele testů (examinators). Zadavateli testů se mohou stát učitelé a lektoři, studenti nebo třeba bývalí učitelé v důchodovém věku. Všichni jsou speciálně vyškoleni a mají na starosti distribuci testů a zodpovídají za platný průběh zkoušky. Na stránkách NAA je pravidelně aktualizovaná sekce příklady dobré praxe, která má za cíl usnadnit zadavatelům testů jejich práci, zvýšit efektivitu v průběhu testování a umožnit předávání pozitivních i negativních zkušeností, které mohou být pro kolegy inspirací. Například: jak jejich kolega na konkrétní škole předchází vyzvánění mobilních telefonů studentů v průběhu testování nebo jak rychle vyřešit, když někteří studenti zapomenou své elektronické karty, díky nimž mají přístup do školy, ale které zároveň slouží pro registraci při testování.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 26. 03. 2008
Zobrazeno: 3345krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
PROCHÁZKOVÁ, Lucie. Testování ve Velké Británii má svá pravidla, ale i webovou podporu. Metodický portál: Články [online]. 26. 03. 2008, [cit. 2019-09-21]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/2140/TESTOVANI-VE-VELKE-BRITANII-MA-SVA-PRAVIDLA-ALE-I-WEBOVOU-PODPORU.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.