Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Vítejte v sérii článků věnovaných duševnímu...

Vítejte v sérii článků věnovaných duševnímu vlastnictví

Informativní příspěvek
Autor Kolektiv autorů ÚPV
V článcích, které zde jsou a budou zveřejňovány, budete mít možnost seznámení s problematikou duševního vlastnictví a jak ji nenásilně zařadit do vyučovaných předmětů. Domníváme se, že by mohlo jít o užitečné zpestření výuky a třeba i poučení a inspiraci pro Vás.

Začínáme od článků, ve kterých se dozvíte, jak otázky spojené s duševním vlastnictvím mohou obohatit a zpestřit výuku fyziky, chemie a informatiky. K dispozici jsou Vám i zadání konkrétních úkolů a příkladů. V budoucnosti bychom Vám zde rádi zpřístupnili podobné „návody“ i k dalším předmětům.

Pokud Vás problematika ochrany práv duševního vlastnictví zajímá, můžete nalézt podrobnější informace na webových stránkách www.upv.cz. Zde jsou volně k dispozici také databáze všech průmyslových práv (patentů, užitných vzorů, ochranných známek a průmyslových vzorů) platných na území České republiky.

V případě, že byste měli zájem přijít s Vašimi žáky na exkurzi, či pozvat odborníka do své výuky, budeme potěšeni, a bez nároku na odměnu Vám vyhovíme.

Máte-li o některou z navržených aktivit zájem, případně máte jakékoli dotazy, kontaktujte prosím Ing. Miroslava Paclíka, ředitele Odboru patentových informací buďto e-mailem (mpaclik@upv.cz), nebo telefonicky (220 383 205).

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek