Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Speciální vzdělávání > Výběr z ESF projektů - Úvod

Ikona informativni

Výběr z ESF projektů - Úvod

Autor: Petr Pecha
Anotace: Článek uvádí seriál Výběr z ESF projektů, jehož cílem je po jednotlivých oborech předložit volně dostupné výstupy z projektů IPn a IPo pro přímé využití učitelům ve školní praxi.

V operačním období 2007 - 2013 bylo podpořeno velké množství projektů z fondů Evropské Unie. V jejich průběhu vzniklo mnoho materiálů, které mohou být pro učitele využitelné ve výuce:

  • pracovní listy pro žáky;
  • online aktivity na hodiny;
  • cenné informace a myšlenky zkušených pedagogů.

Seriál Výběr z ESF projektů se zaměřuje na projekty IPn a IPo.

Zkratkou IPn se označují Individuální projekty národní. Jde o projekty, které pokrývají celou Českou republiku a jsou řízeny centrálně.

IPo znamená Individuální projekty ostatní. Jsou zaměřeny na rozvoj národních programů a jejich modernizaci, případně pokrývají specifickou oblast, která má nadregionální nebo regionální charakter.

Vzhledem k systémovému zaměření obou typů projektů může být pro učitele konkrétního předmětu obtížné vyhledat výstupy, které jsou využitelné v jeho přímé pedagogické praxi. Projekty proto byly prozkoumány z pohledu oborových didaktik jednotlivých vzdělávacích oborů. Každý díl seriálu se zaměří na jeden obor nebo skupinu oborů a upozorní na výstupy, které odborníky zaujaly. Vedle článků k oborům budou publikovány i texty k některým specifickým aspektům vzdělávání – konkrétně k vzdělávání předškolnímu, k nadaným žákům nebo žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Pro snadnou orientaci a rychlý náhled bude každý článek tvořen odkazy na stránku projektu s volně stažitelnými materiály. Vedle odkazu nebude chybět anotace projektu a stručná informace, v jakém kontextu se materiál jeví jako nejlépe využitelný. Samozřejmě konečný úsudek a způsob použití si jistě určí každý pedagog sám, jen on zná nejlépe aktuální situaci ve své třídě.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 16. 10. 2013
Zobrazeno: 4901krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 4
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

1 uživatel Hodnocení článku : 5
1 uživatel Hodnocení článku : 4
1 uživatel Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
PECHA, Petr. Výběr z ESF projektů - Úvod. Metodický portál: Články [online]. 16. 10. 2013, [cit. 2020-11-26]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/S/17941/VYBER-Z-ESF-PROJEKTU---UVOD.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.