Domů > Odborné články > Základní vzdělávání > Informace o soutěži Master of Labyrinth
Odborný článek

Informace o soutěži Master of Labyrinth

15. 12. 2016 Základní vzdělávání
Autor
Hana Erlebachová

Anotace

Soutěž Master of Labyrinth je určena pro žáky ZŠ na podporu aktivního využívání cizího jazyka s využitím metody CLIL. Informace pro učitele.

Soutěž Master of Labyrinth probíhá v období od 17. listopadu 2016 do 17. ledna 2017, je určena pro žáky 6. a 9. tříd ZŠ a spočívá v hraní on-line her Labyrinth a získání titulu Master of Labyrinth.

Žáci si mohou vybrat z celkem 15 typů her. V každé z nich lze zvolit kombinaci jazyka (angličtiny nebo němčiny) a předmětu (matematika, dějepis, zeměpis, přírodopis nebo občanská výchova).
Hry jsou dostupné na adrese: https://clil.openschool.cz/.

Velmi rádi bychom do soutěže pozvali co nejvíce škol. V příloze najdete letáček s informacemi pro žáky, který lze zveřejnit na nástěnce školy a současně krátkou informaci pro učitele.
Účast v soutěži nepřináší učitelům mnoho práce na víc. Veškerá aktivita je na žácích. Hry mohou hrát kdykoli z domova, pokud mají k dispozici PC s připojením k internetu.

Do soutěže se žáci mohou zapojit i bez předchozího využívání tištěných materiálů Labyrinth, které si můžete prohlédnout na www.ucebniceclil.cz
Našim cílem je v žácích probudit zájem o aktivní užívání jazyka formou hry a soutěžení.

Výsledky dosažené za uvedené období se budou průběžně zaznamenávat ve zvláštní výsledkové listině. První tři místa v kategorii jednotlivců a škol budou odměněny věcnými cenami. Na podporu motivace soutěžících jsme připravili návrh triček pro vítěze. Návrhy jsou uveřejněny v aktualitách http://ucebniceclil.cz/labyrinth_aktuality/index.html, kde mohou soutěžící hlasovat, které tričko se jim nejvíce líbí.

Registraci nových žáků může učitel provést, prostřednictvím uživatelského účtu na stránkách online her Labyrinth adrese: https://clil.openschool.cz/. V současné cvhíli soutěží již 186 dětí z celkem devíti škol https://clil.openschool.cz/sin-slavy-master.php.

Postup pro učitele: Poprvé se zaregistrujete jako učitel dané školy a následně obdržíte přístupové údaje pro registraci žáků. Je to poměrně intuitivní, stačí zadat pouze jména a emaily žáků, poté již žáci hrají prostřednictvím jejich účtu. Pokud máte v systému svoje žáky již zaregistrované, necháte pak na nich, v jaké míře se zapojí a budou chtít soutěžit o co nejlepší umístění.


V případě nejasností Vám s registrací rádi pomůžeme. Všem soutěžícím přejeme mnoho úspěchů a těšíme se na hojnou účast, tým Channel Crossings.

Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
pdf
2.87 MB
PDF
Leták k soutěži
pdf
806.64 kB
PDF
Informace pro učitele

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Hana Erlebachová

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.

Vazby na další články:

Navazuje na téma článku: