Věková skupina: žáci 2. stupně ZŠ, SŠ
Čas: 45 minut
Metody: brainstorming, skupinová práce, poslech, diskuse
Přílohy: Pracovní list Proč nechci být extremistou, přepis audioukázky Proč sympatizují
Jaká jsou rizika spojená se vstupem do extremistického hnutí? Jakým způsobem se podle vás mohou mladí lidé realizovat jinak než zapojením do extremistického hnutí? Jakým způsobem se realizujete vy? Co vás baví, dodává vám pocit, že někam patříte? Jak si vybíráte přátele?
Ptejte se žáků:
Jak jste se cítili, když jste přemýšleli o sobě? Jak jste se cítili, když jste o tom mluvili s ostatními? A když jste přemýšleli o jiných lidech? Bylo to jiné? Co jste se dověděli? Co jste si uvědomili?
Tato aktivita je vhodná jako závěrečná reflexe ke konci semináře nebo pro žáky, kteří jsou s tématem již podrobněji seznámeni a jsou schopni zamyslet se nad tím, jaké jsou eventuální příčiny toho, proč mladí lidé začnou sympatizovat s některým extremistickým hnutím.
Článek je zpracován na základě metodické příručky Demokracie versus extremismus. Výchova k aktivnímu občanství. Aktivity a pracovní listy. Kolektiv autorů, Praha: Asi-milovaní, 2013. ISBN 978-80-905551-2-9.
Třídílná publikace Demokracie versus extremismus. Výchova k aktivnímu občanství, je určena zejména pedagogům základních a středních škol, výchovným poradcům, metodikům prevence a dalším pedagogickým pracovníkům. Vyšla v srpnu 2013, je určena k bezplatné distribuci do škol, které nás o ni požádají, a je rovněž k dispozici volně je stažení ve formátu pdf na webu Možnosti demokracie.
Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.
Článek nebyl prozatím komentován.
Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.
Tento článek je zařazen do seriálu Extremismus v České republice.
Ostatní články seriálu: