Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Evropská soutěž U4energy

Evropská soutěž U4energy

Informativní příspěvek
Dne 16. 9. 2010 byla zahájena evropská soutěž U4enegry. Do této soutěže se mohou zapojit školy z celé Evropy a prezentovat tak před celou Evropou své úspěchy na poli energetických úspor. Aktivity své školy můžete přihlašovat až do května 2011.

Celá soutěž, která trvá dva roky, se skládá ze tří dílčích částí – kategorií. Škola se může přihlásit podle svého uvážení do jednotlivých kategorií, je samozřejmě možné účastnit se všech tří soutěží. Čeho se jednotlivé kategorie týkají?

Kategorie A:

Opatření týkající se hospodaření s energií ve školách – žáci a učitelé společně vypracují plán na snížení spotřeby energie ve škole.

Kategorie B:

Přínos pedagogů ke zlepšení vzdělávání žáků v oblasti energie – tato kategorie je určena jen učitelům. Učitelé, přihlášení v této kategorii, budou soutěžit s výukovou hodinou zaměřenou na úspory energie.

Kategorie C:

Nejlepší nápady a počiny pro kampaň zacílenou na zvýšení informovanosti – žáci a učitelé společně zorganizují osvětovou kampaň o šetření energií.

Vyhlášení vítězů proběhne na dvou úrovních – národní a evropské. Závěrečný ceremoniál se bude konat v Bruselu.

Zapojeným školám jsou k dispozici poradci z řad učitelů a webové stránky www.u4energy.eu, kde lze najít materiály, které školy mohou využít a také více informací o této soutěži.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek