Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > NIDV pokračuje v konferencích k inkluzivnímu...

NIDV pokračuje v konferencích k inkluzivnímu vzdělávání i na svých krajských pracovištích

Informativní příspěvek
Autor NIDV
Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) od října 2010 pokračuje v pořádání konferencí Proměny školy − inkluzivní vzdělávání na svých krajských pracovištích. V prvním pololetí školního roku 2010/2011 se uskuteční konference v Českých Budějovicích, Karlových Varech, Jihlavě, Brně, Praze, Olomouci, Ústí nad Labem a Hradci Králové. Další krajská pracoviště NIDV (Liberec, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Zlín) konference zorganizují ve druhé polovině školního roku 2010/2011.

Po celostátní konferenci k inkluzivnímu vzdělávání pro management škol a školských zařízení, která se konala v prostorách MŠMT ČR v květnu 2010, Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) od října 2010 pokračuje v pořádání konferencí Proměny školy inkluzivní vzdělávání na svých krajských pracovištích. V prvním pololetí školního roku 2010/2011 se uskuteční konference v Českých Budějovicích, Karlových Varech, Jihlavě, Brně, Praze, Olomouci, Ústí nad Labem a Hradci Králové. Další krajská pracoviště NIDV (Liberec, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Zlín) konference zorganizují ve druhé polovině školního roku 2010/2011.

Dopolední program bude věnován připravovaným legislativním změnám týkajícím se inkluze a Národnímu akčnímu plánu inkluzivního vzdělávání (NAPIV), zkušenostem s inkluzí v zahraničí, úloze poradenských pracovišť v podpoře inkluzivního vzdělávání, školnímu podpůrnému programu jako nástroje inkluzivního vzdělávání, vzdělávání učitelů v pregraduálním vzdělávání v problematice inkluze a dalším aktuálním tématům.

Odpolední, praktická část bude zaměřena na prezentaci zkušeností s inkluzí na různých typech škol a školských zařízení (příklady dobré praxe) a workshopy. Závěr konference se zaměří na výstupy z jednotlivých pracovních skupin a zpracování materiálu využitelného pro pedagogické pracovníky zabývající se problematikou inkluze.

Účast na akcích přislíbili zástupci MŠMT ČR, vysokých škol, poradenských zařízení, nevládních neziskových organizací a ředitelé škol a školských zařízení, kteří již mají zkušenosti s inkluzivním vzděláváním v běžné škole.

Termín a místo připravovaných konferencí:

5. 10. 2010    České Budějovice

19. 10. 2010   Karlovy Vary

9. 11. 2010     Jihlava

23. 11. 2010   Brno

29. 11. 2010   Praha

7. 12. 2010     Olomouc

11. 1. 2011    Ústí nad Labem

25. 1. 2011    Hradec Králové

Časový harmonogram a přesné místo konání bude upřesněno na stránkách www.nidv.cz, bližší info tel. 266 106 354.

Mgr. Věra Havlíková
Sekce metodická a koncepční

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek