Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Iniciativy ve vzdělávání - Aktivní evropský...

Iniciativy ve vzdělávání - Aktivní evropský občan

Informativní příspěvek
Autor VÚP Praha
Projekt "Jak se stát aktivním evropským občanem?" chce zpřístupnit a zpřehlednit strukturu evropských institucí pro žáky základních a středních škol a rozvinout u nich dovednosti, které jim pomohou aktivně se začlenit do společnosti evropských občanů.

Projekt "Jak se stát aktivním evropským občanem?" chce zpřístupnit a zpřehlednit strukturu evropských institucí pro žáky základních a středních škol a rozvinout u nich dovednosti, které jim pomohou aktivně se začlenit do společnosti evropských občanů. K tomuto cíli lze dojít prostřednictvím prohloubení výuky občanské nauky v tématech věnovaných problematice Evropské unie s akcentem na využití možností a práv, které unie přináší. Základem tohoto procesu je aktualizace a přizpůsobení přístupu, během něhož žáci sami identifikují problém, který je pro ně zajímavý, a na jeho příkladu získávají vědomosti a zkušenosti, které směřují k jejich větší angažovanosti ve společenském životě.

Pro pedagogy a jejich žáky je připraven modul, při němž bude realizováno několik projektů. Ty pak sami žáci představí na národní konferenci, kde bude také vybrán nejlepší projekt. Vítězný tým za odměnu podnikne studijní cestu po institucích EU.

Realizátor projektu: CpKP

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám