Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Iniciativy ve vzdělávání - Jak pomoci dětem...

Ikona informativni

Iniciativy ve vzdělávání - Jak pomoci dětem a školám?

Autor: Hana Zítková
Anotace: Informace o výše zmíněném projektu, jehož cílem je pomoci pedagogickým pracovníkům řešit problémy šikany a pracovat s dětmi se specifickými vývojovými poruchami učení a chování.
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

Od 1. 10. 2005 realizujeme projekt "Jak pomoci dětem a školám?" v rámci Operačního programu rozvoj lidských zdrojů. Projekt je financován ze státního rozpočtu ČR a z Evropského sociálního fondu. Poskytovatelem finanční podpory je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. V rámci projektu probíhají dva vzdělávací cykly: "Problém zvaný šikana" a "Jak pomoci dětem se specifickými vývojovými poruchami učení a chování".

Vzdělávací cyklus "Problém zvaný šikana" je realizován formou dvou jednodenních seminářů v celkovém rozsahu 14 vyučovacích hodin a vzdělávací cyklus "Jak pomoci dětem se specifickými vývojovými poruchami učení a chování" formou tří jednodenních seminářů v celkovém rozsahu 21 vyučovacích hodin. Semináře se konají v Brně, v Ostravě a v Ústí nad Labem. Výukové skupiny jsou tvořeny maximálně 25 účastníky z řad učitelů, ředitelů škol a školských zařízení, výchovných poradců, poradenských pracovníků a dalších odborných pracovníků ve školství.

Za dobu dvou let realizace projektu by měly oba vzdělávací cykly proběhnout celkem čtyřikrát, vždy v měsících duben - červen a listopad - leden.

Cíle vzdělávacího cyklu "Problém zvaný šikana"

Cílem programu je předat účastníkům nejnovější poznatky, vědomosti a dovednosti v oblasti negativních patologických jevů, se kterými se nejčastěji ve školách a školských zařízeních setkáváme, a to je šikana a agresivita. Dále si osvojit dovednosti v případě výskytu šikany ve škole, zejména postupy řešení, možnosti prevence, způsoby jednání se zúčastněnými osobami.

Cíle vzdělávacího cyklu "Jak pomoci dětem se specifickými vývojovými poruchami učení a chování"

Cílem programu je osvojení vědomostí, dovedností a praktických optimálních postupů pro práci s dětmi se specifickými vývojovými poruchami učení a chování, získání základních dovedností v použití specifických metod a přístupů k dětem se specifickými poruchami učení a chování.

Termín ukončení projektu byl stanoven na 30. 6. 2007.

Bližší informace nalezenate na www.fakta.cz.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 06. 06. 2006
Zobrazeno: 4657krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
ZÍTKOVÁ, Hana. Iniciativy ve vzdělávání - Jak pomoci dětem a školám?. Metodický portál: Články [online]. 06. 06. 2006, [cit. 2020-07-09]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/587/INICIATIVY-VE-VZDELAVANI---JAK-POMOCI-DETEM-A-SKOLAM.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.