Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku

Ikona informativni

Kyoto in the Home

Autor: Andrea Hlavová
Anotace: Mezinárodní evropský projekt KITH se podílí na rozvoji vzdělávacích strategií v oblasti obnovitelných zdrojů a úspor energie. Implementací tohoto projektu do učebních osnov školy je podpořen systém vzdělávání žáků směrem k trvale udržitelnému rozvoji.
Klíčová slova: Kyoto in the Home, obnovitelné zdroje energie, klimatické změny

Prevence klimatických změn je důležitá součást Desetiletí vzdělávání pro trvale udržitelný rozvoj, iniciované organizací UNESCO. Vzdělávací metodologie ekovýchovného projektu Kyoto in the Home (KITH) je jedním z prostředků rozšíření osvěty v oblasti obnovitelných zdrojů energie a zvyšuje jejich popularizaci nejen u žáků, ale následně také v jejich rodinách, které se tak mohou aktivně podílet na boji proti klimatickým změnám. Projekt, který vznikl s podporou Evropské komise v rámci programu Intelligent Energy Europe, je určen pro základní školy, víceletá gymnázia a zájmové organizace.

Česká republika je jednou z osmi evropských zemí, které usilují o aktivní účast i těch nejmladších obyvatel na udržitelném způsobu života v rámci vzdělávacího projektu KITH. Dne 3. října 2007 se v Praze uskutečnil seminář, na kterém bylo vyškoleno 40 učitelů našich základních škol ve speciálním kurzu zaměřeném na vedení a metodiku výukového systému pro obnovitelné zdroje energie. Důležitou náplní semináře byl postup práce se sadou odborně sestavených pracovních listů (modulů) projektu KITH, které jsou doprovázeny informačním podkladem k jednotlivým obnovitelným zdrojům. Toto vstupní setkání učitelů se zájmem o projekt bude rozšířeno o další dva semináře v roce 2008.

Nejaktivnější účastníci KITH budou obdarováni světelnými zdroji pro celou školu, mp3 přehrávači a všechny zúčastněné školy i učitelé současně obdrží projektové certifikáty.

Koordinátoři projektu v České republice: SEVEn a REC ČR
Projektový web: www.kyotoinhome.info

Anotované odkazy:
Kyoto in the HomeStránky o využití obnovitelných zdrojů energie. Kromě základních informací o výhodách i nevýhodách světelné, větrné a geotermální energie a energie biomasy, obsahuje i sadu výukových modulů (ve formátu .pdf).
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 13. 02. 2008
Zobrazeno: 2362krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
HLAVOVÁ, Andrea. Kyoto in the Home. Metodický portál: Články [online]. 13. 02. 2008, [cit. 2020-01-26]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/2001/KYOTO-IN-THE-HOME.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.