Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Diskuze ke Standardům finanční gramotnos...

Ikona informativni

Diskuze ke Standardům finanční gramotnosti

Autor: Mgr. Alena Hesová
Anotace: Zapojte se do veřejné diskuze ke Standardům finanční gramotnosti. Diskuze bude probíhat od 2. do 30. dubna 2012. Jejím účelem je sesbírat náměty pro revizi Standardů finanční gramotnosti.
Klíčová slova: finanční gramotnost, Standardy finanční gramotnosti, revize

Finanční vzdělávání je v ČR řešeno již od roku 2006 a Standardy finanční gramotnosti jsou klíčovým dokumentem, který vymezuje ideální úroveň finanční gramotnosti pro různé věkové skupiny. Standardy, které vznikaly v roce 2007, jsou postupně začleňovány do rámcových vzdělávacích programů. Už při přípravě Standardů bylo počítáno s jejich revizí. Proto otevíráme na Metodickém portále www.rvp.cz diskuzní fórum, jehož prostřednictvím chceme sesbírat náměty pro revizi Standardů finanční gramotnosti od široké pedagogické veřejnosti. Rádi bychom získali co nejlepší zpětnou vazbu od těch, kteří Standardy zapracovávají do školních vzdělávacích programů a kteří je realizují ve školní praxi. Zajímají nás návrhy na změny Výsledků i návrhy na změnu Obsahu, ale oceníme i podněty ke struktuře celého Standardu či zařazení jednotlivých tematických celků.

Diskuze na Metodickém portále bude probíhat od 2. dubna 2012 do 30. dubna 2012. V květnu 2012 budou podněty sumarizovány a následně v souhrnné (anonymní) podobě předány MŠMT a zveřejněny na Metodickém portále www.rvp.cz.

Děkujeme všem, kteří svými názory a stanovisky pomáhají vytvářet předpoklad pro vznik inovovaných Standardů finanční gramotnosti.

Do diskuzního fóra Standardy finanční gramotnosti můžete vstoupit na adrese:

http://diskuze.rvp.cz/viewforum.php?f=675

 

Další informace k finanční gramotnosti můžete nalézt v digitálním portfoliu na adrese http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=2939, které je užitečným rozcestníkem pro toto téma. Najdete zde definici finanční gramotnosti, základní dokumenty včetně Národní strategie finančního vzdělávání a Systému budování finanční gramotnosti na základních a středních školách, stáhnout si také můžete publikace, které k finanční gramotnosti připravil NÚV, VÚP, NÚOV. Užitečné mohou být odkazy na učebnice a příručky k finanční gramotnosti. Připojujeme také seznam zajímavých internetových odkazů. Podněty pro výuku finanční gramotnosti mohou nabídnout vzdělávací seriály ČT Krotitelé dluhů a Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze. Dále upozorňujeme na průzkumy i testování finanční gramotnosti. Samozřejmostí jsou pak tipy na zajímavé materiály, které mohou uživatelé najít přímo na Metodickém portále. Digifolio je průběžně aktualizováno.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 02. 04. 2012
Zobrazeno: 4817krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

1 uživatel Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
HESOVÁ, Alena. Diskuze ke Standardům finanční gramotnosti. Metodický portál: Články [online]. 02. 04. 2012, [cit. 2019-12-15]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/15599/DISKUZE-KE-STANDARDUM-FINANCNI-GRAMOTNOSTI.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.