Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Diskuze ke Standardům finanční gramotnos...

Diskuze ke Standardům finanční gramotnosti

Informativní příspěvek
Zapojte se do veřejné diskuze ke Standardům finanční gramotnosti. Diskuze bude probíhat od 2. do 30. dubna 2012. Jejím účelem je sesbírat náměty pro revizi Standardů finanční gramotnosti.

Finanční vzdělávání je v ČR řešeno již od roku 2006 a Standardy finanční gramotnosti jsou klíčovým dokumentem, který vymezuje ideální úroveň finanční gramotnosti pro různé věkové skupiny. Standardy, které vznikaly v roce 2007, jsou postupně začleňovány do rámcových vzdělávacích programů. Už při přípravě Standardů bylo počítáno s jejich revizí. Proto otevíráme na Metodickém portále www.rvp.cz diskuzní fórum, jehož prostřednictvím chceme sesbírat náměty pro revizi Standardů finanční gramotnosti od široké pedagogické veřejnosti. Rádi bychom získali co nejlepší zpětnou vazbu od těch, kteří Standardy zapracovávají do školních vzdělávacích programů a kteří je realizují ve školní praxi. Zajímají nás návrhy na změny Výsledků i návrhy na změnu Obsahu, ale oceníme i podněty ke struktuře celého Standardu či zařazení jednotlivých tematických celků.

Diskuze na Metodickém portále bude probíhat od 2. dubna 2012 do 30. dubna 2012. V květnu 2012 budou podněty sumarizovány a následně v souhrnné (anonymní) podobě předány MŠMT a zveřejněny na Metodickém portále www.rvp.cz.

Děkujeme všem, kteří svými názory a stanovisky pomáhají vytvářet předpoklad pro vznik inovovaných Standardů finanční gramotnosti.

Do diskuzního fóra Standardy finanční gramotnosti můžete vstoupit na adrese:

http://diskuze.rvp.cz/viewforum.php?f=675

 

Další informace k finanční gramotnosti můžete nalézt v digitálním portfoliu na adrese http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=2939, které je užitečným rozcestníkem pro toto téma. Najdete zde definici finanční gramotnosti, základní dokumenty včetně Národní strategie finančního vzdělávání a Systému budování finanční gramotnosti na základních a středních školách, stáhnout si také můžete publikace, které k finanční gramotnosti připravil NÚV, VÚP, NÚOV. Užitečné mohou být odkazy na učebnice a příručky k finanční gramotnosti. Připojujeme také seznam zajímavých internetových odkazů. Podněty pro výuku finanční gramotnosti mohou nabídnout vzdělávací seriály ČT Krotitelé dluhů a Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze. Dále upozorňujeme na průzkumy i testování finanční gramotnosti. Samozřejmostí jsou pak tipy na zajímavé materiály, které mohou uživatelé najít přímo na Metodickém portále. Digifolio je průběžně aktualizováno.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek