Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Speciální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Speciální vzdělávání > Netradiční třídní schůzky

Netradiční třídní schůzky

Informativní příspěvek
Rodiče a karvinská veřejnost mohli shlédnout výsledky rukodělných činností a žákovských pracím na netradiční výstavě. Učitelé se rozhodli tuto interaktivní výstavou spojit s neobvyklými třídními schůzkami.

Základní škola, Karviná - Nové Město, Komenského 614, je jednou z deseti základních škol, která v letošním školním roce ověřuje prvky školního vzdělávacího programu podle RVP ZV, a to přílohy upravující vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením. Rodiče a karvinská veřejnost mohli shlédnout výsledky rukodělných činností a žákovských prací v souladu se školním vzdělávacím programem "S mojí školou mě baví svět" na netradiční výstavě.

Učitelé se rozhodli tuto interaktivní výstavou spojit s neobvyklými třídními schůzkami. Návštěvníci strávili dlouhé chvíle u tkalcovských stavů, zaujalo je pletení košíků a netradiční technika drátování. Nejvíce rodičů se však zapojilo v koutku keramické dílny, kde si společně se svými dětmi vyzkoušeli tvárnost hlíny. Během doby, kdy se rodiče dívali na své děti, jak pracují, mohli se s učiteli neformálně pobavit o prospěchu a chování ve škole. Učitelé také umožnili všem návštěvníkům nahlédnout do svých metodických listů, což ocenili především zástupci České školní inspekce z Moravskoslezského inspektorátu.

foto

foto

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek