Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Speciální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Speciální vzdělávání > Vystoupení speciálních škol rozzářila Palác...

Vystoupení speciálních škol rozzářila Palác Akropolis

Informativní příspěvek
Třetí květnový týden přinesl pěkný kulturní a společenských zážitek mnoha dětem i dospělým. V Paláci Akropolis v Praze 3 se konal 13. ročník Festivalu integrace Slunce. Tento festival slouží již řadu let k setkávání dětí s různým zdravotním postižením a dětí zdravých.

Třetí květnový týden přinesl pěkný kulturní a společenských zážitek mnoha dětem i dospělým. V Paláci Akropolis v Praze 3 se konal 13. ročník Festivalu integrace Slunce. Tento festival slouží již řadu let k setkávání dětí s různým zdravotním postižením a dětí zdravých. Festival zahájilo v pondělí 14. května Divadlo Nablízko pohádkou podle Jiřího Trnky Zahrada, tlumočenou do znakového jazyka.

Během celého týdne se předvedly soubory od těch nejmenších předškoláků až po vyspělá vystoupení středoškoláků. Svým spontánním projevem potěšily děti z pražské MŠ speciální Na Lysinách. Ve svém tanečním vystoupení se představil soubor LION z Ústí nad Labem. Žáci ze ZŠ praktické, Kupeckého v Praze 4 učarovali diváky pohádkami Popelka a Kuřátka, žížala, hipi hop, děti z Domova Dana z Prahy 5 vystoupením Bohoušek a žáci Církevní ZŠ logopedické z Prahy 8 dramatizací známé Werichovy pohádky Lakomá Barka a svým tanečním vystoupením v rytmu salsy. Žáci i jejich vyučující předvedli výkony hodné obdivu.

Také pohádka Denního stacionáře NADĚJE Čekanka ze Vsetína, divadelní soubor Škorně z Gymnázia Botičská v Praze 2 nebo pásmo žáků Gymnázia Nad Kavalírkou, Praha 5, potěšily svým téměř profesionálním provedením. Všichni žáci předvedli, že nehledě na svá zdravotní omezení mohou předávat dál svou radost. Dokázali, že pod vedením svých učitelů mohou předvést krásná vystoupení, při kterých diváci nešetřili svými emocemi.

13. ročník Festivalu integrace Slunce pořádal SUKUS, o. s., ve spolupráci s Junior klubem Na Chmelnici a Palácem Akropolis za podpory Hlavního města Prahy, Městské části Praha 3, Ministerstva kultury ČR. Jeho mediálními partnery jsou Abilympijský zpravodaj a Vozíčkář, časopis nejen pro sedící. Podzimní část festivalu proběhne 5. - 9. listopadu 2007.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám