Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Speciální vzdělávání > Vystoupení speciálních škol rozzářila Palác...

Ikona informativni

Vystoupení speciálních škol rozzářila Palác Akropolis

Autor: Dagmar Kapustová
Anotace: Třetí květnový týden přinesl pěkný kulturní a společenských zážitek mnoha dětem i dospělým. V Paláci Akropolis v Praze 3 se konal 13. ročník Festivalu integrace Slunce. Tento festival slouží již řadu let k setkávání dětí s různým zdravotním postižením a dětí zdravých.
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

Třetí květnový týden přinesl pěkný kulturní a společenských zážitek mnoha dětem i dospělým. V Paláci Akropolis v Praze 3 se konal 13. ročník Festivalu integrace Slunce. Tento festival slouží již řadu let k setkávání dětí s různým zdravotním postižením a dětí zdravých. Festival zahájilo v pondělí 14. května Divadlo Nablízko pohádkou podle Jiřího Trnky Zahrada, tlumočenou do znakového jazyka.

Během celého týdne se předvedly soubory od těch nejmenších předškoláků až po vyspělá vystoupení středoškoláků. Svým spontánním projevem potěšily děti z pražské MŠ speciální Na Lysinách. Ve svém tanečním vystoupení se představil soubor LION z Ústí nad Labem. Žáci ze ZŠ praktické, Kupeckého v Praze 4 učarovali diváky pohádkami Popelka a Kuřátka, žížala, hipi hop, děti z Domova Dana z Prahy 5 vystoupením Bohoušek a žáci Církevní ZŠ logopedické z Prahy 8 dramatizací známé Werichovy pohádky Lakomá Barka a svým tanečním vystoupením v rytmu salsy. Žáci i jejich vyučující předvedli výkony hodné obdivu.

Také pohádka Denního stacionáře NADĚJE Čekanka ze Vsetína, divadelní soubor Škorně z Gymnázia Botičská v Praze 2 nebo pásmo žáků Gymnázia Nad Kavalírkou, Praha 5, potěšily svým téměř profesionálním provedením. Všichni žáci předvedli, že nehledě na svá zdravotní omezení mohou předávat dál svou radost. Dokázali, že pod vedením svých učitelů mohou předvést krásná vystoupení, při kterých diváci nešetřili svými emocemi.

13. ročník Festivalu integrace Slunce pořádal SUKUS, o. s., ve spolupráci s Junior klubem Na Chmelnici a Palácem Akropolis za podpory Hlavního města Prahy, Městské části Praha 3, Ministerstva kultury ČR. Jeho mediálními partnery jsou Abilympijský zpravodaj a Vozíčkář, časopis nejen pro sedící. Podzimní část festivalu proběhne 5. - 9. listopadu 2007.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 22. 05. 2007
Zobrazeno: 3206krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
KAPUSTOVÁ, Dagmar. Vystoupení speciálních škol rozzářila Palác Akropolis. Metodický portál: Články [online]. 22. 05. 2007, [cit. 2020-07-03]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/S/1388/VYSTOUPENI-SPECIALNICH-SKOL-ROZZARILA-PALAC-AKROPOLIS.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.