Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Odborné vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Odborné vzdělávání > Finanční gramotnost – úlohy a metodika

Finanční gramotnost – úlohy a metodika

Publikace připravená Národním ústavem odborného vzdělávání v rámci resortního projektu MŠMT Finanční gramotnost – metodická příručka pro učitele.

V rámci resortního projektu MŠMT Finanční gramotnost – metodická příručka pro učitele, který NÚOV řešil v roce 2009, byla vytvořena publikace Finanční gramotnost – úlohy a metodika. Tato publikace navazuje na publikaci Finanční gramotnost – obsah a příklady z praxe škol (2008).

Obsah příručky je strukturován v souladu s jednotlivými částmi standardu FG pro střední školy. Příručka poskytuje především úlohy, které jsou vhodné pro využití přímo ve výuce finančního vzdělávání. První část obsahuje kratší úlohy určené pro procvičení problematiky finančního vzdělávání ve výuce, druhou část tvoří souvislejší úlohy včetně pracovních listů, které jsou určeny pro hlubší pochopení problematiky a praktickou aplikaci.

Příručka byla zpracována autorským týmem ve složení: Ing. Petr Klínský – OA Heroldovy sady Praha 10 a Ing. Danuše Chromá – ředitelka OA Jindřichův Hradec. Podklady pro publikaci zpracovávali vybraní experti na finanční vzdělávání, zástupci ze SŠ a SOU: Mgr. Z. Hypiusová, Ing. O. Münch, Ing. S. Tesařová,CSc., Jiří Koubek, Ing. M. Škorpilová. Na podkladech dále spolupracovali zástupce za Českou spořitelnu, a. s., Mgr. P. Těšák a zástupce společnosti Conseq, a. s., Ing. M. Janák.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek