Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Jazykové vzdělávání > Rozmluvte se s projektem SPEAK!

Ikona informativni

Rozmluvte se s projektem SPEAK!

Autor: AIESEC
Anotace: Ideální šance jak si procvičit cizí jazyk je určitě výjezd do zahraničí. Jak se ale zdokonalovat přes rok, když není na cestování čas? Je tu jedna možnost: Když nemůžete vy do zahraničí, nechte zahraničí přijet až k Vám! Může to být třeba Itálie, Francie, Filipíny nebo Tunisko!

Již třetí rok probíhá jazykový projekt SPEAK! mezinárodní studentské organizace AIESEC. Během tří let se jej zúčastnilo přibližně 1440 studentů i dalších zájemců a do České republiky přijelo více než 91 studentů z celého světa, aby se na měsíc stali jazykovými lektory.
Klíčová slova: výuka jazyků, jazyková výuka, kurz, jazykové vzdělávání, speak

SPEAK! je projekt organizace AIESEC, který nabízí to nejužitečnější, co se cizích jazyků týče: konverzaci s rodilým mluvčím, a to na téma, které Vás samotné zajímá. Stačí si vybrat jeden z jazyků (angličtina, španělština, francouzština, ruština, čínština, italština) a můžete se těšit na konverzaci v malé, maximálně osmičlenné skupince, na poznání nové kultury, na setkání se s novými lidmi, zkrátka na skvěle využité chvíle, které Vás zároveň poučí i obohatí. A navíc za celý kurz opět zaplatíte mnohem méně než v běžných jazykových kurzech, viz. webové stránky projektu http://praha.aiesec.cz/projekty/speak/Lektory tohoto kurzu jsou mladí studenti ze zahraničí. Jde o rodilé mluvčí, kteří prošli výběrovým řízením a mají za sebou také přípravný seminář.

Co se týče samotných lekcí, jedná se o 90 minut intenzivní konverzace na vybrané téma. Velkou výhodou je malý počet členů ve skupině - maximálně 8 účastníků. Je možné jakékoliv téma navrhnout - stážisté jsou vedeni k tomu, aby jejich lekce probíhaly v přátelské a otevřené atmosféře. Ceny lekcí najdete na webu projektu http://praha.aiesec.cz/projekty/speak/. Lekce probíhají po dobu jednoho měsíce.  Kromě klasické angličtiny se mohou zájemci zdokonalit také ve španělštině, italštině, francouzštině, čínštině nebo ruštině.

SPEAK! může být Vaším dalším krůčkem ke zlepšení komunikačních dovedností i ke zvýšení možnosti Vašeho uplatnění. Jak víme, schopnost plynule mluvit cizím jazykem nám totiž u prvních pohovorů pomůže více než jen dokonalé znalosti gramatiky. Je také dobré myslet na to, že ačkoliv je angličtina velmi důležitá, dnes již zaujmete obzvlášť tím, když budete ovládat i další jazyky.

Zlepšování konverzačních dovedností a znalostí ovšem není jediným cílem projektu. Stejně jako jiné projekty organizace AIESEC usiluje SPEAK! o zvyšování povědomí mladých lidí o cizích kulturách. Snaží se je vést také k toleranci, zbavování se předsudků a v neposlední řadě k rozšiřování sítě kontaktů po celém světě. 

Pro bližší informace navštivte naše webové stránky http://praha.aiesec.cz/projekty/speak/  a facebookovou stránku https://www.facebook.com/pages/Project-Speak-Praha/272195929471979.


Informace o společnosti:

AIESEC Praha – http://praha.aiesec.cz

AIESEC Praha je největší pobočkou mezinárodní studentské organizace AIESEC v České republice. AIESEC propojuje studenty s firemní sférou a neziskovým sektorem. Prostřednictvím zajišťování zahraničních praxí pro studenty a zahraničních praktikantů pro společnosti a neziskové organizace se členové učí, jaké je to pracovat v prostřední mezinárodní organizace a vést svůj vlastní projekt nebo tým.

AIESEC působí ve více než 110 zemích světa. Díky kvalitě zprostředkovávaných stáží i tradici, která začala založením AIESEC v roce 1948, spolupracují s touto organizací významné nadnárodní společnosti po celém světě, pro které je AIESEC zdrojem mladých talentů v oblasti managementu, marketingu, financí, HR, projektového řízení a dalších oborů.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 11. 04. 2013
Zobrazeno: 5469krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 3
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
1 uživatel Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
1 uživatel Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
AIESEC. Rozmluvte se s projektem SPEAK!. Metodický portál: Články [online]. 11. 04. 2013, [cit. 2020-10-26]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/J/17365/ROZMLUVTE-SE-S-PROJEKTEM-SPEAK.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.