Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Gymnaziální vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Jak na volby?

Informativní příspěvek
Autor Metodický portál – Výchova k občanství
Leckdo vyplňuje volební kalkulačky a řeší, koho volit. Pro učitele (ale i další vzdělavatele) jsou volby i něčím jiným než rozhodováním, koho si vybrat. Jsou příležitostí k posilování demokratické kultury ve škole. Přemýšleli jste, jak téma voleb uchopit v hodinách?

Centrum občanského vzdělávání pro vás připravilo volební speciál plný inspirace. Vycházíme při tom z metodického materiálu Politika do školy patří, který se zabývá tím, proč je žádoucí o politických tématech ve výuce mluvit. Vybírat můžete ze tří kategorií – stačí kliknout:

LEKCE

 • klasické lekce, které jsme pro rychlou orientaci nově shromáždili do kompaktního přehledu a obohatili o související lekce z dalších zdrojů

  Přehled lekcí nabízí klasiky z našeho archivu i novinky, které byste možná neobjevili: aktivity z dílny dalších organizací, iniciativ či filmy s lekcemi.

ROZHODOVÁNÍ

 • podklady a nástroje, které pomohou v orientaci mezi kandidáty, včetně tipů na aktivity posilující kritické myšlení

  Od hlubších souvislostí volebních kalkulaček k vědomému sledování předvolebních debat.

INSPIRACE

 • další inspirace a tipy k hlubšímu zkoumání souvislostí a aktivnějšímu zapojení

  Věděli jste, že máme od letoška nová pravidla pro financování voleb? Přispějte se studenty k férovější kampani nebo uspořádejte volby vlastní.
    

Máte v souvislosti s volbami další plány, které by mohly být inspirací pro ostatní? Napište nám na e-mail info@obcanskevzdelavani.cz. Rádi zvážíme jejich zařazení do přehledu. Děkujeme.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám