Domů > Odborné články > Základní vzdělávání > Chování obyvatelstva v případě havárie s únikem nebezpečných chemických látek
Odborný článek

Chování obyvatelstva v případě havárie s únikem nebezpečných chemických látek

13. 10. 2009 Základní vzdělávání
Autor
Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru

Anotace

Příručka je určena pro orgány státní správy, územní samosprávy, právnické osoby, podnikající fyzické osoby a obyvatelstvo v zónách havarijního plánování podle zákona č. 353/1999 Sb., kde je možnost úniku nebezpečných chemických látek s toxickými vlastnostmi. Příručku lze využít ve všech obcích, přes které či v jejich blízkosti vede silnice nebo železnice.

Téměř každý den můžeme sledovat v médiích různá neštěstí, při kterých umírají lidé. Již jsme si zvykli, že v životě lidí mohou nastat neočekávané situace. Kromě živelních pohrom, jakými jsou povodně, požáry, vichřice, sesuvy půdy, sněhové laviny, jsou pro Českou republiku pravděpodobné také havárie s únikem nebezpečných chemických látek. Definice pojmu nebezpečná chemická látka – používaná v této příručce – vyžaduje vyjádření z více hledisek a je uvedena v části II a.

Příručka je určena pro orgány státní správy, územní samosprávy, právnické osoby, podnikající fyzické osoby a obyvatelstvo v zónách havarijního plánování podle zákona č. 353/1999 Sb., kde je možnost úniku nebezpečných chemických látek s toxickými vlastnostmi. Příručku lze využít ve všech obcích, přes něž nebo v jejich blízkosti vede silnice či železnice.

Celý text příručky naleznete v příloze.

Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
pdf
417.97 kB
PDF
Chování obyvatelstva v případě havárie s únikem nebezpečných chemických látek

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.