Domů > Odborné články > Gymnaziální vzdělávání > Sbírka úloh z aplikované matematiky – elektro
Odborný článek

Sbírka úloh z aplikované matematiky – elektro

20. 3. 2020 Gymnaziální vzdělávání
Autor
Mgr. Ivo Krobot

Anotace

Sbírka řešených úloh z aplikované matematiky pro střední školy pro technické obory s elektrotechnickým základem je součástí materiálů vydávaných NPI ČR k podpoře výuky matematiky na středních a vyšších odborných školách.

Sbírka navazuje na obdobně koncipovanou sbírku řešených úloh z aplikované matematiky pro střední školy se strojírenským základem. Jedná se o soubor řešených úloh propojujících přímo učivo z matematiky s učivem elektrotechnických odborných předmětů, doplněný o aplikované úlohy obecnějšího zaměření, které je podle našich zkušeností vhodné zařadit i do výuky v oborech s elektrotechnickým základem.

Úlohy svým zaměřením a různou obtížností umožní využití v oborech E, H, M/L0, L5 i na vyšších odborných školách, obtížnost úloh jsme ovšem neoznačili, neboť naše zkušenosti ukazují, že obtížnost úlohy je mnohdy subjektivní záležitostí. O zařazení konkrétní úlohy do výuky rozhodne učitel na základě svých zkušeností a znalosti žáků.

Sbírka je sestavena z vlastních úloh a výběru úloh ze starších, nyní již hůře dostupných publikací, které jsme někdy upravili tak, že je lze dobře využít i v současnosti. U úloh je uveden výsledek řešení, u vybraných úloh je uveden i postup řešení.

Sbírka úloh byla aktualizována na základě připomínek, které autoři obdrželi od čtenářů po jejím vydání.

Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
pdf
3.87 MB
PDF
Sbírka řešených úloh z aplikované matematiky pro střední školy – pro elektrotechnické obory

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.

Článek pro obor:

Matematika a její aplikace