Domů > Odborné články > Základní vzdělávání > Koruna oslaví 100. narozeniny
Odborný článek

Koruna oslaví 100. narozeniny

6. 4. 2018 Základní vzdělávání
Autor
Bc. Adéla Klimešová

Anotace

Pro studenty základních a středních škol vyhlásila ČNB ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ideovou soutěž o grafický návrh na českou stokorunovou bankovku. Vyhrát lze historicky první pamětní bankovku, návštěvu Státní tiskárny cenin a České mincovny nebo účast na diskusi s autorem pamětní mince. Návrhy ucházející se o cenu musejí být odevzdány nebo odeslány poštou do 29. 6. 2018.

Naši měnu čeká v příštím roce 100. výročí jejího vzniku. Česká národní banka připravila k této výjimečné příležitosti soubor akcí a aktivit, které připomenou nejen historii česko-slovenské koruny, ale také přiblíží veřejnosti činnosti centrální banky a její roli.

Jako první z plánovaných akcí vyhlašuje ČNB společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy soutěž pro studenty základních a středních škol o návrh pamětní stokorunové bankovky. „Touto soutěží dáváme příležitost zapojit se do oslav výročí československé koruny také studentům a dětem. Mohou si vyzkoušet, jaké je to být autorem pamětní bankovky, a dozvědět se tak více o měně, která je součástí našeho každodenního života již 100 let,“ uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Studenti mohou ve třech věkových kategoriích soutěžit o ceny, které přímo souvisejí s výrobou českých mincí a bankovek. Vyhrát lze historicky první pamětní bankovku, návštěvu Státní tiskárny cenin a České mincovny nebo účast na diskusi s autorem pamětní mince. Vítězné návrhy budou dále umístěny na výstavě ČNB 100 let česko-slovenské koruny, která bude přístupná na Pražském hradě v průběhu jara 2019.

Zapojte i vy svou třídu do soutěže a oslavte tak narozeniny koruny s námi.

Podmínky soutěže naleznete na webových stránkách ČNB a v příloze tohoto článku.

Česká národní banka

 
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
pdf
209.96 kB
PDF
Podmínky soutěže

Licence

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.

Autor
Bc. Adéla Klimešová

Hodnocení od uživatelů

Článek nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Článek není zařazen do žádného seriálu.