Každý v sobě může objevit své skryté talenty, proto vyvrcholením celoroční školní hry a zároveň eTwinningového projektu Každý je v něčem nejlepší byla zábavná rekordyáda realizovaná jako spaní ve škole. Žáci se spolu s rodiči snažili překonat sami sebe, prožili společně čas při tvořivých činnostech a zapojili „nejen tělo, ale i mozek“, naučili se spolupracovat a objevovat svou vlastní jedinečnost.
Agentura Dobrou Noc Stráž ve spolupráci se Základní školou Stráž hledá výjimečné a talentované lidi všech věkových kategorií.
Patříte do této kategorie?
Přijďte a zúčastněte se REKORDYÁDY
Zapište se jako první do strážské knihy rekordů a kuriozit v duchu hesla „KAŽDÝ JE V NĚČEM NEJLEPŠÍ!“.
Logo „agentury Dobrou Noc Stráž“ Autor díla: Hana Pilařová |
Agentura Dobrou noc Stráž hledá výjimečné a talentované lidi, shromažďuje rekordy pro vlastní knihu rekordů a muzeum kuriozit. Za tímto účelem pořádá úvodní rekordyádu v duchu hesla „Každý je v něčem nejlepší“.
Celou rekordyádou provázely účastníky tři postavy (realizátorky projektu), které měly vtipné popisy své činnosti:
Po registraci a akreditaci se rekordní počet 58 závodníků a 6 členů realizačního týmu sešel v tělocvičně, kde všechny přivítala Renata Dlouhá – nadšená sportovkyně, kondiční trenérka, mistryně sportu a sportovní komentátorka. Představila nejen agenturu DNS, ale také své kolegyně Jarku Širokou, bývalou baletku, sportovní teoretičku a propagátorku pohybu, a Hanu Bystrozrakou, totálního sportovního antitalenta s nadáním najít výjimečné lidi. Na čestné tribuně zasedli zahraniční delegace a významní hosté z Velké Británie, z Kanady a ze Dvora Králové.
Po úvodním slovu se na sportovišti objevila olympijská pochodeň, která nad ním plála po celou dobu rekordyády. Po důkladné rozcvičce za zvuku moderní hudby, během které Jarka Široká zázračně zhubla, následovala nultá disciplína – sestavení a předvedení funkčního letadla. Po dvaceti minutách jsme měli možnost spatřit kreace Dělové koule, Vlaštovčího reje, Vzducholodi, Létajícího psa, Verčoletu s posádkou, Akrobatické stíhačky, Špionážního letounu, Stázčina létajího motýla, Vrtikrutu, Bonětického vrabce či létajícího balónu MoHaKuRa.
Protože nultá disciplína byla neměřitelná, následovala výroba létajícího talíře a hod talířem na dálku. V této disciplíně závodníci doslova narazili, protože některé talíře měly snahu prorazit stěnu tělocvičny a letět dál. Vzhledem k použitému materiálu – plastové víčko a modelína – zůstaly však všechny stroje uvnitř našeho vymezeného prostoru, a tak jsme naměřili pouze rekordních 16,2 metrů letu.
Při druhé disciplíně se znovu zahřáli všichni, a to při minutovém skákání snožmo přes švihadlo. I zde se objevovaly rekordní výkony – 140, 123 či 114 přeskoků.
Třetí disciplína měla za úkol umožnit závodníkům nabrat druhý dech. Měli za úkol během patnácti minut nastříhat co možná nejdelšího hada z PET lahve. Hadi byli opravdu dlouzí, ten nejdelší měřil celých 1283 cm.
Týmová spolupráce byla vyžadována při disciplíně nazvané Výška, během které měli závodníci postavit za minutu co možná nejvyšší věž z dřevěných kostek. Někteří začínali stále dokola, protože věže padaly. Ta nejvyšší byla postavena z dvaceti kostek.
Svou přesnost mohli závodníci ověřit při kreslení nohou podle předlohy či v rámci doplňkové disciplíny „jeden fix, 4 provázky a 4 ruce“, kde byl třeba opět týmový duch a kvalitní komunikace.
Sílu postupně vyzkoušeli všichni závodníci v přetahování lanem, kdy byli kvůli bezpečnosti rozděleni na předškoláky, mladší školáky, starší školáky a dospělé.
Přes krásné jarní počasí se nám podařilo zachovat dostatek sněhu na vrh sněhovou koulí na cíl. Následná koulovaná byla také velmi osvěžující.
V poslední disciplíně měli všichni společně dokázat, jak jsou nabiti silou a elektřinou. Během minuty byla zeď tělocvičny pokryta mikrotenovými sáčky.
A protože každá sportovní akce má svůj konec, skončila i naše rekordyáda. Na závěrečném ceremoniálu předvedly týmy svá hesla a bojové pokřiky:
Bylo rozdáno 58 certifikátů a uhasla olympijská pochodeň.
Další nápady na vytváření rekordů najdete ve wiki – Tvořivé rekordy.
Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-ND.
Článek nebyl prozatím komentován.
Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.
Článek není zařazen do žádného seriálu.
Článek je zařazen v těchto kolekcích: