Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
RSS Titulka > Modul články > Články s klíčovým slovem "rozhovor s osobností"

Zobrazit na úvodní stránce článků

RSS Titulka > Modul články > Články s klíčovým slovem "rozhovor s osobností"

Seřadit dle: Datum publikace, Nejnovější
Podle názvu:
Podle autora:
Počet komentářů:
Datum publikace:
Počet zobrazení:

Orální historie

Základní vzdělávání
Informativní příspěvek
Článek seznamuje čtenáře s významem, s pojetím a využitím mezipředmětově pojatých výukových aktivit metody orální historie ve vzdělávacích oborech RVP ZV.
Autor Josef Herink

Ptáme se... Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D.

Základní vzdělávání
Informativní příspěvek
První z cyklu rozhovorů Ptáme se osobností české pedagogiky. Bořivoj Brdička působí na katedře informačních technologií a technické výchovy Pedagogické fakulty UK v Praze. Je uznávaným odborníkem a vizionářem v oblasti využití informačních a komunikačních technologií ve výuce. Novinky z dění v oboru a metodickou podporu předává učitelům prostřednictvím Spomocníka pro využití moderních technologií ve výuce, jenž je od prosince 2010 součástí Metodického portálu.
Autor Bořivoj Brdička

Představujeme PaedDr. Marii Janků

Základní vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Rozhovor spolupracovníka Metodického portálu Jakuba Horálka s dlouholetou učitelkou a odbornicí na didaktiku matematiky PaedDr. Marií Janků.
Autor Jakub Horálek

Václav Břicháček: „Děti už umí získávat informace, ale musí se také naučit třídit je, rozebírat a přistupovat k nim kriticky.“

Základní vzdělávání
Informativní příspěvek
O škole první poloviny minulého století, o psychologii, která se může stát láskou na celý život, o tom, proč některé děti ve škole zbytečně neobstojí, ke svojí i naší škodě. Co by jim dnešní učitelé dětem měli poskytnout především? Hovoříme s Václavem Břicháčkem, který se zabývá psychologickou metodologií a vývojovou psychologií s aplikací na výchovu ve volném čase, s člověkem, který se od dětství realizoval ve skautingu, nejprve jako chlapec, po válce jako vedoucí.
Autor Zdeněk Slejška
Celkem: 4