Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
RSS Titulka > Modul články > Články s klíčovým slovem "hra v roli"

Zobrazit na úvodní stránce článků

RSS Titulka > Modul články > Články s klíčovým slovem "hra v roli"

Seřadit dle: Datum publikace, Nejnovější
Podle názvu:
Podle autora:
Počet komentářů:
Datum publikace:
Počet zobrazení:

Metody a techniky dramatické výchovy: Ukázky jednotlivých samostatných dramatických her (obvykle „jednosituačních“)

Základní vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Publikace Metody a techniky dramatické výchovy z nakladatelství Grada přináší přehled divadelních koncepcí a postupů použitelných při plánování a řízení práce v dramatické výchově. Renomovaný český autor Josef Valenta definuje obor, popisuje jeho kořeny v divadle i v dramatu, nahlíží na \"hru v roli\" z pedagogického pohledu. Komplexní přehled důležitých témat dramatické výchovy. Kniha je určena pedagogům, studentům pedagogických oborů a divadelních akademií.
Autor Josef Valenta

Přísloví

Základní vzdělávání
Praktický příspěvek
inspirace
V současnosti příslovím, rčením a pranostikám žáci často nerozumějí, proto předkládáme soubor různých cvičení, která může učitel zařazovat příležitostně do různých hodin a to podle věku žáků a podle jejich schopností. S tímto souvisí i reflexe a hodnocení, které se mohou lišit.
Autor PhDr. Vladimíra Neužilová

Dramatická výchova v MŠ – I. část

Předškolní vzdělávání
Praktický příspěvek
inspirace
krátkodobý
Dramatická výchova v MŠ je jedním z prostředků, který napomáhá uplatňovat základní požadavky edukačního prostředí mateřské školy, a to vzhledem k Rámcovému vzdělávacímu programu pro předškolní vzdělávání. Děti předškolního věku se učí především na základě interakce se skupinou a vlastních prožitých zkušeností. Příspěvek je rozdělen na dvě části. I. část je teoretická a předkládá cíle Dramatické výchovy, její klíčové oblasti i postavení v mateřské škole vzhledem k RVP PV. II. část je praktická – edukační a nabízí vlastní náměty, které jsou zacílené na pedagogický záměr nebo dané téma.
Autor Radmila Michlíčková

Praotec Čech a techniky dramatické výchovy

Základní vzdělávání
Praktický příspěvek
inspirace
uč.hodina
Zpracování pověsti o praotci Čechovi pomocí technik dramatické výchovy (kruhová diskuze, hra v roli, narativní pantomima).
Autor Jana Kozlová
Celkem: 4