Publikace Metody a techniky dramatické výchovy z nakladatelství Grada přináší přehled divadelních koncepcí a postupů použitelných při plánování a řízení práce v dramatické výchově.
Renomovaný český autor Josef Valenta definuje obor, popisuje jeho kořeny v divadle i v dramatu, nahlíží na \"hru v roli\" z pedagogického pohledu.
Komplexní přehled důležitých témat dramatické výchovy.
Kniha je určena pedagogům, studentům pedagogických oborů a divadelních akademií.
V současnosti příslovím, rčením a pranostikám žáci často nerozumějí, proto předkládáme soubor různých cvičení, která může učitel zařazovat příležitostně do různých hodin a to podle věku žáků a podle jejich schopností. S tímto souvisí i reflexe a hodnocení, které se mohou lišit.
Dramatická výchova v MŠ je jedním z prostředků, který napomáhá uplatňovat základní požadavky edukačního prostředí mateřské školy, a to vzhledem k Rámcovému vzdělávacímu programu pro předškolní vzdělávání. Děti předškolního věku se učí především na základě interakce se skupinou a vlastních prožitých zkušeností. Příspěvek je rozdělen na dvě části. I. část je teoretická a předkládá cíle Dramatické výchovy, její klíčové oblasti i postavení v mateřské škole vzhledem k RVP PV. II. část je praktická – edukační a nabízí vlastní náměty, které jsou zacílené na pedagogický záměr nebo dané téma.