Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
RSS Titulka > Modul články > Články s klíčovým slovem "asistence"

Zobrazit na úvodní stránce článků

RSS Titulka > Modul články > Články s klíčovým slovem "asistence"

Seřadit dle: Datum publikace, Nejnovější
Podle názvu:
Podle autora:
Počet komentářů:
Datum publikace:
Počet zobrazení:

Tlumočník – pomocník v práci učitele

Základní vzdělávání
Praktický příspěvek
zkušenost
Rozdělím se o zkušenosti, které jsem během roku nasbírala při práci s žáky-cizinci, popíšu situace, kdy bylo nezbytné zajistit pomoc tlumočníka, ať profesionálního nebo laického. Vesměs jde o konkrétní věci, kdy nešlo uplatnit „pomoz si sám“ – myšleno ty, učiteli.
Autor Ivana Černá

Integrace v mateřské škole

Speciální vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Příspěvek zahrnuje výňatky závěrečné práce s názvem Integrace v mateřské škole, kterou autorka zpracovala v rámci absolvování vzdělávacího programu Studium pro ředitele škol a školských zařízení realizovaného NIDV (krajské pracoviště Praha a Střední Čechy) v období od 6. září 2006 do 18. května 2007. Práce je zaměřena na problematiku zařazení dětí s postižením do dětského kolektivu běžné mateřské školy a vychází z vlastní zkušenosti autorky a konkrétní příběh chlapce (od 4 let do nástupu v ZŠ), který prochází postupnou integrací v této mateřské škole.
Autor Eva Černá

Informace MŠMT k zabezpečení vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami s podporou asistence
č.j. 14 453/2005-24

Speciální vzdělávání
Informativní příspěvek
Popis funkce asistenta pedagoga pro žáky se zdravotním postižením a asistenta pedagoga pro žáky se sociálním znevýhodněním, včetně platového zařazení.
Autor MŠMT
Celkem: 3