Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
RSS Titulka > Modul články > Články s klíčovým slovem "Google Chrome"

Zobrazit na úvodní stránce článků

RSS Titulka > Modul články > Články s klíčovým slovem "Google Chrome"

Seřadit dle: Datum publikace, Nejnovější
Podle názvu:
Podle autora:
Počet komentářů:
Datum publikace:
Počet zobrazení:

Google a vzdělávání 2

Základní vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Seriál Google a vzdělávání pojednává o využitelnosti služeb společnosti Google ve vzdělávací oblasti. Druhý díl volně navazuje na díl předchozí a uvádí nás do problematiky použití nástrojů Youtube, Google mapy, googlení (vyhledávání v Googlu), sociální sít Google+, Google weby, Google Web Designer, Google Blogger, Google Chrome, zakončen je lehkým povzdechem nad některými „mrtvými“ projekty společnosti. Ke každé z těchto aplikací jsou přidány zkušenosti s použitím ve výuce.
Autor Mgr. Karel Šimeček

Jak na internet: Funkce webového prohlížeče

Základní vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Webové prohlížeče provázejí uživatele Internetu už od konce 70. let. Základní funkce prohlížečů (nebo také browserů), jak je známe dnes, ale poprvé definoval až program Mosaic v roce 1993. Jednak šlo o tzv. grafický prohlížeč (textové a obrazové informace dokázal zobrazit najednou), nabízel podporu všech důležitých síťových protokolů (TCP, IP, FTP, HTTP…) a multimediálních formátů (MPEG, AVI, QuickTime, PNG…) a funkce uživatelského rozhraní rozšířil o záložky či historii prohlížených stránek. A byl dostupný zdarma.
Autor Akademie CZ.NIC

Alternativní operační systémy

Gymnaziální vzdělávání
Teoretický příspěvek
odborný příspěvek
Operační systémy nejsou jen Windows či Linux, ale nabídka je podstatně širší. Následující článek se snaží ukázat na některé zajímavé alternativní operační systémy, které mohou být z řady důvodů pro studenty atraktivní.
Autor Bc. Monika Černá
Celkem: 3