Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > gymnaziální vzdělávání > Matematika a její aplikace

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > gymnaziální vzdělávání > Matematika a její aplikace > Matematická logická soutěž - pokračování...

Matematická logická soutěž - pokračování 2

Praktický příspěvek
inspirace
uč.hodina
Informace o vzniku a organizaci matematické soutěže na SPŠ v Novém Městě nad Metují je doplněna ukázkou soutěžního testu s uvedeným řešením úloh. Předkládám třetí soubor úloh vhodných do soutěže pro talentované žáky i jednotlivě pro vyučovací hodiny matematiky středních i základních škol. Stačí jen vybrat vhodnou úlohu a přiřadit ji ke konkrétnímu tématu učiva.

Matematické soutěže jsou dlouhodobě uskutečňovanou a specifickou záležitostí ve všech typech škol. Svojí rozmanitostí a četností pomáhají odhalit a zapojit matematické talenty. Ty se samozřejmě vyskytují hlavně ve školách s matematickým zaměřením.

Možná se vám budou zdát některé úlohy a testy obtížnější a časově náročné, ale právě s tímto způsobem zadávání máme dobrou zkušenost. Záleží také na tom, zda se jedná v soutěži o kolo základní, finálové nebo výběrové. Ponecháváme na vás, jakou obtížnost zvolíte. Sami si můžete ověřit, že vhodným a častějším zařazováním do normálních vyučovacích hodin matematiky je možné většinu úloh jistým způsobem „natrénovat“. Tak jako to pozorujete u systematického procvičování bloku úloh v daném tematickém celku učiva. Osvědčilo se nám i zadávání jednotlivých úloh do domácí dobrovolné přípravy.

Předkládáme vám třetí sérii dalších dvou soutěžních testů matematické logické soutěže, kterou pořádá SPŠ v Novém Městě nad Metují. Navazují na již publikované články.

Přejeme do školního roku 2010-2011 hodně pedagogického elánu a úspěšné vyhledávání soutěžechtivých matematických talentů!

Přílohy:
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek