Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání - středně těžké mentální... > > > > > > > > > > > > > Většina států USA chce jednotné vzdělávací...

Ikona informativni

Většina států USA chce jednotné vzdělávací standardy

Autor: Julie Ravingerová
Anotace: Spojené státy chtějí během následujících tří let vytvořit společné vzdělávací standardy pro všechny středoškolské studenty.
Klíčová slova: střední školy, standardizace

Čtyřicet šest z padesáti spojených států amerických se připojilo k projektu organizací National Governors Association a Council of Chief State School Officers na zavedení společných učebních norem pro matematiku a anglický jazyk. Jedná se o standardizaci vědomostí, jež by měli mít všichni studenti, kteří zakončí střední školu. Hlavním cílem tohoto úsilí je sjednotit různorodou úroveň výuky těchto oborů napříč jednotlivými státy, kde se na stejných úrovních škol učební plány velice různí. Pro rámcové posouzení těchto měřítek zamýšlejí obě organizace sestavit hodnotící komisi sestavenou z amerických i zahraničních odborníků. Ti by měli do konce července vytvořit rámcový návrh koncepce standardů jak pro všeobecně vzdělávací, tak pro střední odborné školy. Až by byly učební normy navrženy, bude záležet pouze na jednotlivých státech, kdy je přijmou. Předpokládá se však, že tento společný základ bude zaveden nejméně v 85 % státních zařízeních, a to do tří let.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 11. 08. 2009
Zobrazeno: 3233krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
RAVINGEROVÁ, Julie. Většina států USA chce jednotné vzdělávací standardy. Metodický portál: Články [online]. 11. 08. 2009, [cit. 2020-02-27]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/standardizace/3252/VETSINA-STATU-USA-CHCE-JEDNOTNE-VZDELAVACI-STANDARDY.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.