Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Předškolní vzdělávání > Činnostní a občanské kompetence > má základní dětskou představu o tom, co je... > > > > >

Zobrazit na úvodní stránce článků

Čertovský týden

Praktický příspěvek
inspirace
projekt
Autor Eva Jerusalémová
Výuka zaměřená na prožitky se zapojením všech smyslů. Poukazuje na udržování našich tradic.

Tento projekt byl vytvořen pro žáky s lehkým mentálním postižením. Úkolem bylo nenásilnou formou a spíše hrou seznámit žáky s tradicemi, vytvářet u žáků kladný postoj k našim tradicím, učit je efektivně spolupracovat, respektovat názory jiných a umožnit jim podílet se na utváření příjemné atmosféry v týmu. Úkolem bylo maximalizovat šanci žáků prožít úspěch, umožnit jim realizovat vlastní nápady, podněcovat jejich tvořivost. Vytvářet takové situace, v nichž má žák radost z učení pro samotné učení a pro jeho další přínos.

Žáci se podíleli na všech fázích činnosti, na plánování, přípravě, realizaci i hodnocení. Projekt přispěl k utváření dobrých mezilidských vztahů ve třídě i mimo ni. Žáci se zapojili na celý týden do velkého čertovského příběhu. Žili tím, že jsou čerti, a spokojeně opečovávali své peklo (třídu). Plnili úkoly s velkým nadšením. Nejvíce se jim líbila výroba pekla a příběh Čertovské babičky s receptem na perníčky. Byli rádi, že pomohli a udělali radost pejskům v útulku. V závěru týdne se spokojeně předváděli před svými rodiči coby čerti.

Použitá literatura a zdroje:


Dvořák, A.: Čert a Káča [zvukový záznam]. Praha: Národní divadlo, 2003.
Kostková, D.: Kostkované pohádky.
cs.wikipedia.org
www.minfo.cz
club.blog.cz/0802/figurky

Přílohy:
NáhledTypVelikostNázev
doc210 kBčertovský týden
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám