Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Odborné vzdělávání > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > Příště se nebojte přihlásit - Odbornostní...

Ikona informativni

Příště se nebojte přihlásit - Odbornostní setkání v Hořicích

Autor: Jana Šimůnková, Andrea Kulichová
Anotace: Již při vyslovení slova "odbornostní" se možná mnoho zájemců zarazí a řekne: "Ale na to nejedu! Nejsem žádný odborník. I když programy jsou zajímavé…" Anebo i vás nyní napadají další asociace k výzvě: "Nebojte se!"
Klíčová slova: NIDM, Klíče pro život, průběžné vzdělávání, odbornostní setkání

To vše společně zvládneme. Vždyť každý člověk je odborník – každý něco ve své oblasti zná, má co předat ostatním… To zase byla slova nás, krajských koordinátorek dvoudenního odbornostního setkání Libereckého a Královéhradeckého kraje.

Vyhlášeno bylo pět oblastí, ale dvě se pro malý zájem neotevřely - výukové programy a outdoorové aktivity. Překvapilo nás to, ale nakonec nám to ty tři zbývající plně vynahradily.
Odbornostní setkání proběhlo v Domě dětí a mládeže v Hořicích a setkali se zde pracovníci zájmového a neformálního vzdělávání se zájmem o tanec, tvořivé aktivity a dramatickou výchovu.

A jak to vlastně probíhalo?

Na dva dny se sjeli pedagogové z Libereckého a Královéhradeckého kraje, ale také z Ústeckého kraje, kde proběhlo odbornostní setkání v jiných odbornostech.

Ke zdárnému průběhu stačí šikovní lektoři, dobře naladění účastníci a odbornostní setkání může začít.
V krásných prostorách Domu dětí a mládeže v Hořicích tak najednou můžete slyšet moderní muziku a pokřiky ze zrcadlového sálu, brumlání a zvířecí zvuky z klubovny, kde probíhá dramatická výchova. Účastníci zde předvádějí také své metodické pomůcky - "…a to postačí jen tvrdý papír a na něm hýbající se zvířátko a hned to děti více baví…" zazní od účastnice … "A pak, že nejste odborníci!" přidá se s radostí lektorka Jiřina Polanská.
V tvořivé dílně je také rušno. Právě zde probíhá výroba netradičních fotoalb SCRAPBOOK. A že se při tom nestihne tvořit příklad dobré praxe? Že ti šikovní vedoucí, kteří pracují s dětmi, nechrlí nápady? Omyl – jen trochu překonají ostych, lektorka pomůže a jde vše samo. Vyrábí se a prezentují připravené powerpointové prezentace, fotografie, výrobky a další ukázky činnosti v daném oboru. Diskutovat, hledat klady a zápory aktivit v daných odbornostech, malovat, psát, lepit názory…. A JE TU PŘÍKLAD DOBRÉ PRAXE, jehož se nejdříve účastníci tak báli.

"OS v Hořicích bylo super! Děkujeme. Máme velkou chuť do další práce s dětmi, máme plno nových námětů…" ,to jsou slova účastníků OS i lektorů. Lektoři již jen doladí společně vybraný příklad dobré praxe za svoji oblast a vy ostatní se na něj těšte na webových stránkách NIDM.

Mgr. Jana Šimůnková
krajská koordinátorka Průběžného vzdělávání
Liberecký kraj

Mgr. Andrea Kulichová
krajská koordinátorka Průběžného vzdělávání
Královéhradecký kraj

 

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 26. 11. 2011
Zobrazeno: 1605krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
ANDREA, Šimůnková,. Příště se nebojte přihlásit - Odbornostní setkání v Hořicích. Metodický portál: Články [online]. 26. 11. 2011, [cit. 2020-10-22]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/odbornostní setkání/14631/PRISTE-SE-NEBOJTE-PRIHLASIT---ODBORNOSTNI-SETKANI-V-HORICICH.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.