Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > NIDV poprvé na Bambiriádě

Ikona informativni

NIDV poprvé na Bambiriádě

Autor: Svatava Šimková

Bambiriáda je největší přehlídka toho, co nabízejí neziskové organizace všeho druhu dětem a mládeži. Akce, kterou na celostátní úrovni pořádá Česká rada dětí a mládeže, se konala už po šestnácté a skoro stejně tolik bylo letos měst, v nichž probíhala. Na té pražské se poprvé prezentoval i Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). Od ledna se totiž jeho součástí stal Národní institut dětí a mládeže, který se akce pravidelně v minulých letech zúčastňoval a s nímž se záběr NIDV rozšířil o neformální vzdělávání. Slavnostního zahájení se zúčastnila také ředitelka NIDV Helena Plitzová.

Ačkoliv je Bambiriáda určena především dětem, expozice NIDV přitahovala stejnou měrou také dospělé. Ve čtvrtek a v pátek učitelky a vychovatelky, které přicházely na Bambiriádu se svými třídami, v sobotu a v neděli pak rodiče a prarodiče doprovázející své ratolesti. Po celé čtyři dny se zastavovali lidé z ostatních expozic – lidé z „domečků“ a dalších středisek volného času, Debrujáři, skautky, vojáci, hasiči, Salesiáni a mnozí další. Všichni totiž měli možnost ověřit si svůj všeobecný přehled týkající se historie, jazyků, přírody nebo třeba zeměpisu. Zrovna to jsou totiž obory, v nichž NIDV prostřednictvím svého Talentcentra a projektů Talnet a Perun nabízí své služby talentovaným a nadaným dětem a mladým lidem. Úspěšné řešitele vědomostních testů čekala odměna v podobě kvalitních encyklopedií, věnovaných vydavatelstvím Reader´s Digest. Oni i další dospělí návštěvníci měli také možnost odnést si kvalitní publikace vydané v předchozích letech a zaměřené na právě na zájmové a neformální vzdělávání (např. Pohádkové vzdělávání, Tábory a další zotavovací akce, Děti, vedoucí a volný čas nebo Jak vytvořit fotografii).

Zkrátka nepřišly ani děti, od těch nejmenších, které si bystřily postřeh, kombinační schopnosti a trpělivost při hledání rozdílů nebo logických vztahů, až po žáky prvního a druhého stupně základních škol, jimž byly určeny vědomostní testy odpovídající jejich věkové kategorii (pohádkové bytosti, staré pověsti české, přísloví, český jazyk nebo planeta Země). Tým expozice tak nejen naplňoval jednu z nových oblastí hlavních činností NIDV, kterou je přímá práce s dětmi a mládeží s důrazem na priority vyplývající ze státní vzdělávací politiky, ale prokazoval také, že pracovníci NIDV dokážou o práci s dětmi nejen odborně psát a hovořit, ale dětem skutečně rozumějí a zkrátka to s nimi umí. To je důležitý vklad pro důvěryhodnost a celkové postavení mezi významnými cílovými skupinami NIDV (školská zařízení pro zájmové vzdělávání a NNO pracující s dětmi a mládeží).

Za čtyři dny trvání Bambiriády expozicí NIDV prošlo a aktivně se zapojilo několik stovek dětí i dospělých. Kromě nich zaregistrovaly nepřehlédnutelnou značku NIDV jistě tisíce dalších kolemjdoucích návštěvníků Bambiriády.

Svatava Šimková, NIDV

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 06. 06. 2014
Zobrazeno: 7760krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 4
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
1 uživatel Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
ŠIMKOVÁ, Svatava. NIDV poprvé na Bambiriádě. Metodický portál: Články [online]. 06. 06. 2014, [cit. 2020-10-20]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/n/18861/NIDV-POPRVE-NA-BAMBIRIADE.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.