Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Inkluze v pořadu Sama doma

Ikona informativni

Inkluze v pořadu Sama doma

Autor: NIDM - Klíče pro život
Anotace: O projektu Klíče pro život se již potřetí hovořilo v pořadu ČT1 Sama doma. Ve středu 25. dubna 2012 byla jeho hostem garantka průřezového tématu Inkluze dětí se speciálními vzdělávacími potřebami Mgr. Danuše Netolická. O začleňování dětí s hendikepem do zdravého kolektivu a o realizaci vzdělávacího programu v rámci projektu hovořila spolu se zakladatelkou Centra pro všechny v Nymburce Mgr. Martinou Kučerovou.
Klíčové kompetence:
  1. Neformální vzdělávání » Občanské kompetence a kulturní povědomí » uvědomovat si – v rámci plurality a multikulturního soužití – vlastní kulturní, národní a osobnostní identitu, přistupovat s aktivní tolerancí k identitě druhých;
Klíčová slova: inkluze, NIDM, Klíče pro život, Centrum pro všechny

 Mgr. Danuše Netolická si tentokrát přivedla do studia České televize jako své milé hosty Martinu Kučerovou z Centra pro všechny a paní Marcelu Čamrovou s jejími dvěma dětmi Eliškou a Oldou. Danuše Netolická na začátku představila národní projekt Klíče pro život a jedno z jeho témat, kterým je inkluze dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, tedy včleňování dětí s hendikepem mezi děti, které žádný hendikep nemají.

Centrum pro všechny, se kterým Klíče pro život spolupracují a jež podporují, představila Martina Kučerová. Centrum poskytuje už šestým rokem volnočasové aktivity opravdu všem dětem, protože, jak známo, bez těch zdravých by nemohla probíhat integrace dětí s postižením. Malí návštěvníci centra se mohou zapojit do řady projektů, jmenujme například výtvarně zaměřené Artíkovy soboty, Hurá, jedeme na tábor – přípravu prázdninových akcí, nebo Víkend naplno – integrační pobytové víkendy, vše pro postižené i zdravé děti.

O svých zkušenostech promluvila maminka obou dvojčat, paní Marcela Čamrová. Než navštívila poprvé Centrum pro všechny, trávila čas s dětmi téměř pořád doma, cvičila s nimi, rehabilitovala a jezdila „po doktorech“. Díky Centru a jeho asistovaným službám mohla po letech věnovat více času nejen sobě, ale hlavně o pět let staršímu bráškovi dvojčat. „ Je úžasné, že něco takového je. Nejen pro mě, ale hlavně pro děti, protože do té doby byly pořád se mnou. Najednou mají kolem sebe jiné prostředí, jiné děti, mohou vyrábět – pro ně to musí být také úžasné,“ říká paní Marcela.

Na celý vstup v pořadu Sama doma se můžete podívat zde.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 03. 05. 2012
Zobrazeno: 3288krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
NIDM - Klíče pro život. Inkluze v pořadu Sama doma. Metodický portál: Články [online]. 03. 05. 2012, [cit. 2020-10-22]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/n/15903/INKLUZE-V-PORADU-SAMA-DOMA.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.