Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Plzeň bude na celostátním kole soutěže časopisů...

Ikona informativni

Plzeň bude na celostátním kole soutěže časopisů reprezentovat Čtrnáctka

Autor: Jana Chrtková
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

Plzeňský kraj zná vítěze krajského kola 5. ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin. Stala se jím 14. základní škola Plzeň se svým časopisem Čtrnáctka.

Do soutěže se mohly přihlásit všechny školní časopisy a noviny vydávané na základních a středních školách, popřípadě učilištích, na jejichž tvorbě se podílí děti a mládež. Svou přihlášku mohli poslat zároveň tvůrci časopisů vydávaných ve studentských klubech, oddílech, střediscích volného času či domech dětí a mládeže.

Pořadí časopisů bylo odbornou porotou posouzeno z hlediska celkového dojmu z časopisu (propojení obsahu, grafiky a způsobu práce na časopisu). Hodnocena byla originalita časopisu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází i prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů. V Plzeňském kraji nejvíce bodů nasbíral časopis Čtrnáctka. Porota kladně hodnotila například aktuální atraktivní obsah i celkové zpracování časopisu. Další plus tvůrcům časopisu připsali nadšení grafici, kteří zajistili příjemný a jednotný vzhled časopisu i zajímavý komiks.

Čtrnáctka se tedy nyní může pyšnit titulem „Školní časopis Plzeňského kraje roku 2011“ a zároveň má zajištěný postup do finále celorepublikového kola a účast na celorepublikovém setkání v Brně, a to 1. prosince 2011.

Na dalších místech se umístily časopisy Písařík (Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice) a MIX 28 (28. základní škola Plzeň).

Všechny přihlášené časopisy do krajského kola automaticky postupují do celorepublikové soutěže. Držme tedy našim plzeňským zástupcům palce!

Článek převzat z webu http://remix.icm.cz

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Plzeňský kraj

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 19. 06. 2011
Zobrazeno: 2354krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
CHRTKOVÁ, Jana. Plzeň bude na celostátním kole soutěže časopisů reprezentovat Čtrnáctka. Metodický portál: Články [online]. 19. 06. 2011, [cit. 2020-05-27]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/n/12783/PLZEN-BUDE-NA-CELOSTATNIM-KOLE-SOUTEZE-CASOPISU-REPREZENTOVAT-CTRNACTKA.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.