Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > > > > > > > > > > > >

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > > > > > > > > > > > > > Koučování pro koordinátory ŠVP v projektu...

Koučování pro koordinátory ŠVP v projektu Kurikulum G má za sebou 1. etapu (případové studie)

Informativní příspěvek

31. ledna 2010 skončil první pětiměsíční cyklus koučování pro koordinátory gymnázií. Od září 2009 do ledna 2010 se projektu účastnilo 19 klientů – gymnaziálních koordinátorů ŠVP z různých míst ČR, kteří se rozhodli vyzkoušet si koučování sami na sobě.

Každý z nich měl přiděleného osobního kouče-mentora, s nímž se „scházel“ (většinou po skypu) jednou týdně. Snažil se za pomoci kouče zlepšovat nebo měnit svoje profesní postoje a návyky tak, aby se v roli koordinátora cítil lépe a radostněji.

Klient si stanovil cíle, které postupně dosahoval s různými úspěchy. Dle situace se to více nebo méně odrazilo v jeho pracovním i osobním životě. Většinou byly řešeny otázky komunikace s kolegy, jejich motivace při realizaci ŠVP, organizace času a další témata.

V Digifoliu naleznete výstupní zprávy, ve kterých jsou popsány anonymně, ale konkrétně, jednotlivé průběhy koučování, situace, které kolegové řešili, a jak jim koučování pomohlo v jejich životě. Ve studiích můžete nalézt i náhled do vlastního koučování a jeho průběhu.

Pokud byste sami chtěli vyzkoušet naši unikátní službu, naleznete více informací na www.kurikulumg.cz.

RNDr. Bc. Ludmila Šulcová
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám