jsou studenti I. ročníku Studia pedagogiky volného času v projektu Klíče pro život.

" /> jsou studenti I. ročníku Studia pedagogiky volného času v projektu Klíče pro život.

" /> jsou studenti I. ročníku Studia pedagogiky volného času v projektu Klíče pro život.

" /> Inspirace není nikdy dost

Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > > > > > > > > > > Inspirace není nikdy dost

Ikona informativni

Inspirace není nikdy dost

Autor: Vlasta Kohoutová
Anotace:

V červnu spatřil světlo světa sborník inspiritavních příkladů dobré praxe pro práci s dětmi a mládeží. Autory "Pedagogických střípků" jsou studenti I. ročníku Studia pedagogiky volného času v projektu Klíče pro život.

Klíčová slova: NIDM, příklady dobré praxe, inspirace, Klíče pro život, Studium pedagogiky volného času

      Pedagogové volného času vítají každý kvalitní zdroj nové inspirace a nápadů pro práci s dětmi a mládeží. V zajímavé publikaci „Pedagogické střípky“ jej určitě najdou. V červnu spatřil světlo světa „klíčovský“ sborník inspirativních příkladů dobré praxe pro práci s dětmi a mládeží vypracovaných a obhájených absolventy I. ročníku Studia pedagogiky volného času v rámci projektu Klíče pro život. Jeho realizátory jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní institut dětí a mládeže.

      U zrodu publikace stál tým organizátorů, lektorů – vysokoškolských učitelů, a čtyřiceti pedagogů volného času – vychovatelek ve školních družinách a školních klubech, pedagogů z domů dětí a mládeže, středisek volného času a také pedagogů neprofesionálů z nestátních neziskových organizací, kteří se rozhodli, že chtějí začít s dětmi pracovat jinak. Projekt Klíče pro život nabídl cestu, jež pedagoga chápe jako průvodce a dítě jako rovnocenného partnera při objevování zákonitostí života. V průběhu celého roku studenti získávali informace, dovednosti a zkušenosti z různých oblastí pedagogiky, psychologie, osobnostně-sociální výchovy a dalších pedagogických a jiných disciplín. Pod vedením zkušených lektorů pak začali připravovat vlastní pedagogické projekty, jejichž realizace se stala praktickou zkouškou k uzavření I. ročníku Studia pedagogiky volného času.
     Každý z projektů byl zpracován pro konkrétní cílovou skupinu a konkrétní prostředí. Jsou neopakovatelným otiskem svých tvůrců a zachycují maximální autenticitu při jejich realizaci.

      Garantka Studia pedagogiky volného času Vlasta Faiferlíková spolu s editorkou Petrou Bláhovou do sborníku zařadily dvanáct nejlepších příkladů dobré praxe, z kterých lidé připravující volnočasové aktivity pro děti a mládež mohou načerpat spoustu nových nápadů a inspirace. Dozvědí se například, jak děti natáčely svou filmovou prvotinu, jak si v keramickém kroužku každý vyrobil dle svého návrhu hodiny nebo třeba jak si děti samy připravily zkoušky, po jejichž absolvování se staly členy Expert týmu, a vymyslely program expedice, během které využily všechny dovednosti a znalosti, jež získaly v horolezeckém a tábornickém kroužku.

      Text publikace je proložen barevnými fotografiemi, které zachycují bezprostřední atmosféru a zaujetí dětí při aktivitách v jednotlivých projektech. Citace účastníků Studia pedagogiky volného času zase dokládají jejich pocity, obavy, ale i radosti, jež celé studium, práci na projektech a nakonec i samotnou realizaci provázely.
      Odměnou autorům „Pedagogických střípků“ bude třeba to, když si po jejich přečtení řeknete: „... ano, tohle se mi líbí“, „ ... tohle mne překvapilo“, „... tohle musím se ,svými‘ dětmi určitě zkusit!“
Sborníkem „Pedagogické střípky“ si můžete listovat zde.

Vlasta Kohoutová, specialistka PR projektu Klíče pro život

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 17. 07. 2011
Zobrazeno: 3714krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
KOHOUTOVÁ, Vlasta. Inspirace není nikdy dost. Metodický portál: Články [online]. 17. 07. 2011, [cit. 2020-09-24]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/inspirace/13291/INSPIRACE-NENI-NIKDY-DOST.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.