Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Komunikativní kompetence > formulovat své myšlenky srozumitelně a souvisle,...

Zobrazit na úvodní stránce článků

Setkání redaktorů školních časopisů

Informativní příspěvek
Autor Pavel Dvořák

Setkání tvůrců školních časopisů ze Středočeského kraje karje PrahaNICM přivítalo zástupce redakcí časopisů ze středních i základních škol. Hlavním cílem jednání bylo probrat současnou situaci na poli vydávání školních časopisů. Dále se hovořilo o podpoře škol jako zastřešujících organizací a také o materiálních a technických možnostech jednotlivých redakcí.

Soutěž školních časopisů, která letos odstartovala svým pátým ročníkem, měla letos novinku v podobě krajských kol. Jelikož letos bylo ještě naposledy možné přihlásit se rovnou do celostátního kola, do NICM tak nedorazili zástupci z mnoha školních redakcí, kteří zvolili možnost představit svůj školní časopis až v celostátní soutěži v Brně na začátku prosince.  Od příštího roku bude krajské kolo nominační pro celostátní soutěž.


Zástupci pozvaných redakcí obdrželi od partnerů soutěže drobné dárky a od porotců slovní hodnocení časopisů. Na setkání se také losovalo o digitální fotoaparát, který získala redakce časopisu OSMÍK. Všechny časopisy, které byly do 30. září 2011 přihlášeny do krajských kol, postupují do finále soutěže v Brně.

Partnerem soutěže v krajích bylo Národní informační centrum pro mládež, Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu hl. m. Prahy, Informační centrum pro mládež při DDM hl. m. Prahy v Karlíně a webový časopis REMIX projektu Klíče pro život – Podpora informačního systému pro mládež.

Poděkování za aktivní účast na setkání patří redakcím časopisů Záškolák, Osmík, Kulíšek, Blik…cvak…příjem! a Sladký domov.

Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, kraj Praha
 

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek