Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Komunikativní kompetence > formulovat své myšlenky srozumitelně a souvisle,...

Zobrazit na úvodní stránce článků

Plzeň bude na celostátním kole soutěže časopisů reprezentovat Čtrnáctka

Informativní příspěvek
Autor Jana Chrtková

Plzeňský kraj zná vítěze krajského kola 5. ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin. Stala se jím 14. základní škola Plzeň se svým časopisem Čtrnáctka.

Plzeňský kraj zná vítěze krajského kola 5. ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin. Stala se jím 14. základní škola Plzeň se svým časopisem Čtrnáctka.

Do soutěže se mohly přihlásit všechny školní časopisy a noviny vydávané na základních a středních školách, popřípadě učilištích, na jejichž tvorbě se podílí děti a mládež. Svou přihlášku mohli poslat zároveň tvůrci časopisů vydávaných ve studentských klubech, oddílech, střediscích volného času či domech dětí a mládeže.

Pořadí časopisů bylo odbornou porotou posouzeno z hlediska celkového dojmu z časopisu (propojení obsahu, grafiky a způsobu práce na časopisu). Hodnocena byla originalita časopisu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází i prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů. V Plzeňském kraji nejvíce bodů nasbíral časopis Čtrnáctka. Porota kladně hodnotila například aktuální atraktivní obsah i celkové zpracování časopisu. Další plus tvůrcům časopisu připsali nadšení grafici, kteří zajistili příjemný a jednotný vzhled časopisu i zajímavý komiks.

Čtrnáctka se tedy nyní může pyšnit titulem „Školní časopis Plzeňského kraje roku 2011“ a zároveň má zajištěný postup do finále celorepublikového kola a účast na celorepublikovém setkání v Brně, a to 1. prosince 2011.

Na dalších místech se umístily časopisy Písařík (Masarykova základní škola a mateřská škola Nezamyslice) a MIX 28 (28. základní škola Plzeň).

Všechny přihlášené časopisy do krajského kola automaticky postupují do celorepublikové soutěže. Držme tedy našim plzeňským zástupcům palce!

Článek převzat z webu http://remix.icm.cz

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Plzeňský kraj

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
Celkové hodnocení článku
Přidat komentář Citovat článek