Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Kompetence k učení > Setkání studentů se zástupci MŠMT

Ikona informativni

Setkání studentů se zástupci MŠMT

Autor: Svatava Šimková
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

Úspěšní středoškolští studenti převzali v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze z rukou státní tajemnice a náměstkyně ministra školství Evy Bartoňové a ředitele Odboru pro mládež MŠMT Michala Urbana ocenění ministra za skvělou reprezentaci České republiky na mezinárodních soutěžích v přírodních vědách. Spolu s nimi byli oceněni také vedoucí jednotlivých delegací. Celou akci připravilo Talentcentrum Národního institutu dětí a mládeže.

Studenti, kteří v letošním roce reprezentovali svou vlast v matematice, fyzice, chemii, biologii, astronomii, astrofyzice a informatice získali celkem 32 medailí, z toho čtyři zlaté, patnáct stříbrných a patnáct bronzových, dále tři zvláštní ceny a pět čestných uznání. Od roku 1993 tak čeští studenti získali v prestižních mezinárodních předmětových soutěžích a olympiádách 52 zlatých, 128 stříbrných a 193 bronzových medailí.
Kromě toho čeští studenti zazářili na Mistrovství světa ve zpracování textů Intersteno 2011, kde vybojovali polovinu ze všech udělovaných medailí. Konkrétně to bylo osm zlatých, jedenáct stříbrných a pět bronzových medailí.
Minist Josef Dobeš se pro nemoc ze setkání omluvil. Studenty povzbudila slova Evy Bartoňové, která zdůraznila, že ačkoliv jsme neustále přesvědčováni o všudypřítomné nadvládě peněz, v životě jsou než peníze mnohem důležitější lidé.
Místopředseda České akademie věd profesor Vladimír Mareček s tímto vyjádřením souhlasil, ale doplnil, že finanční, politická i společenská podpora vědy by měla být u nás mnohem vyšší a je štěstí, že mladí lidé a někteří pedagogové ještě mají ideály a jsou mnohdy ochotní dělat kvalitní vědu i ve velmi skromných poměrech. Vyjádřil naději, že tváří v tvář neradostným poměrům ve veřejné sféře tyto ideály neztratí.

V průběhu setkání byla předána ocenění také vedoucím tematických dobrovolnických oblastí za jejich práci pro Evropský rok dobrovolnictví a šéfredaktorce Janě Heřmánkové za Seriál o dobrovolnícich, zveřejňovaný pravidelně již půl roku v Deníku.

Úspěšnou akci připravili pracovníci Talentcentra Národního institutu dětí a mládeže.

Fotografie ze setkání jsou k prohlédnutí zde.

 

Svatava Šimková, NIDM

 

 

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 18. 12. 2011
Zobrazeno: 2955krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
ŠIMKOVÁ, Svatava. Setkání studentů se zástupci MŠMT. Metodický portál: Články [online]. 18. 12. 2011, [cit. 2020-07-03]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/NA/14823/SETKANI-STUDENTU-SE-ZASTUPCI-MSMT.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.