Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Neformální vzdělávání > Kompetence k učení > Přípravy Celostátního setkání pracovníků...

Ikona informativni

Přípravy Celostátního setkání pracovníků školních družin a klubů vrcholí

Autor: Vlasta Kohoutová

V pražském Hloubětíně, v budově Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání, se 3.–4. června 2011 sejdou pedagogičtí pracovníci školních družin a školních klubů z celé republiky, aby si vyměnili zkušenosti z práce s dětmi a mládeží. Akce je pořádána v rámci Průběžného vzdělávání projektu Klíče pro život – Rozvoj klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání, jehož realizátory jsou Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Národní institut dětí a mládeže. Jejím cílem je přispět k prohloubení odborné úrovně pedagogů, kteří se věnují dětem v jejich volném čase ve školních družinách a školních klubech. Organizátoři nenechávají nic náhodě, a tak jsou přípravy v plném proudu. Pro účastníky chystají zajímavý program zahrnující tzv. vzdělávací dílny, při jejichž sestavování čerpali nejen z výstupů klíčových aktivit projektu, ale také ze závěrů loňského celostátního semináře.

Vzdělávacími dílnami jednotlivých aktivit projektu účastníky provedou zkušení lektoři, kteří jim pomohou nalézt odpovědi na otázky z oblasti Výzkumů, např. jaké jsou hodnotové orientace dnešních dětí a co o nich vlastně víme? Lektoři Funkčního vzdělávání a Standardizace organizací neformálního vzdělávání objasní, jak se z vychovatelky může stát dobrá manažerka a co to je manažerské minimum, účastníci dílny Studia pedagogiky volného času mohou nalézt cestu ke skutečné výchově mládeže a seznámí se s metodami a postupy, jež prohlubují čtenářskou gramotnost dětí. Průběžné vzdělávání se bude věnovat např. technikám, které pomáhají zvládat konflikt, nebo vysvětlí, jaké jsou vlastně cíle školní družiny a klubu v souvislosti se základní školou. V rámci Průřezových témat budou účastníci diskutovat o zdánlivě banální otázce, zda si umíme navzájem pomáhat, nebo o problematice sociálních sítí, které jsou pro mládež nesporně dobrým sluhou, ale také zlým pánem. Určitě zajímavé téma přinese vzdělávací dílna Podpory informačního systému pro mládež. Bude zaměřena na osvojení si tvůrčích aktivit, jako je schopnost pracovat s textem, popisem a sebevyjádřením. Absolventi získají povědomí a zkušenosti, jak podpořit děti v psaní o dění kolem sebe.

Ze stručného výčtu aktivit, které organizátoři akce připravují, je jasné, že se účastníci určitě nebudou nudit a že si odnesou spoustu nových poznatků a podnětů, jež mohou využít ve své náročné a tolik prospěšné práci s dětmi a mladými lidmi.

V případě zájmu o účast na celostátním setkání pedagogických pracovníků školních družin a školních klubů je možné přihlásit se do 29. května na adrese: seminar.nidm.cz, kde lze získat o akci bližší informace.

Vlasta Kohoutová, PR specialistka KPŽ

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
INFO
Publikován: 07. 05. 2011
Zobrazeno: 3732krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
KOHOUTOVÁ, Vlasta. Přípravy Celostátního setkání pracovníků školních družin a klubů vrcholí. Metodický portál: Články [online]. 07. 05. 2011, [cit. 2020-09-26]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/NA/12441/PRIPRAVY-CELOSTATNIHO-SETKANI-PRACOVNIKU-SKOLNICH-DRUZIN-A-KLUBU-VRCHOLI.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře RSS komentářů článku
1.Autor: Pavlína HublováVloženo: 07. 05. 2011 17:30
Nabízíme také vstup do skupiny v modulu Digifolio: Školní družina a kluby - zájmové vzdělávání - http://goo.gl/UKbIC
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.