Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > > > > > > > > > > > > > > > > > > > O neformální výchově na ČRo 2 - Praha

Ikona informativni

O neformální výchově na ČRo 2 - Praha

Autor: Jiří Zajíc
Anotace:

Projekt Klíče pro život je za polovinou a většina aktivit už přinesla své reálné plody. Jistě i to bylo důvodem, že na stanici Českého rozhlasu Praha projevili zájem o krátký seriál, jímž se některé z těchto výsledků představily široké veřejnosti.

Klíčová slova: Klíče pro život, Český rozhlas, Odpoledne s dvojkou, Irena Hošková, Tomáš Machalík, Danuše Netolická, Martina Strašáková
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

     Programový blok Odpoledne s Dvojkou, který se vysílá na stanici ČRo 2 od pondělí do čtvrtka mezi 13. a 16. hodinou, je pásmem aktualit, zajímavostí, rad a rozhovorů se zajímavými hosty. A jak se praví v propagačním sloganu pořadu: To vše zabalené do pohodové hudby, slušné dávky humoru a průvodního slova známé dvojky na Dvojce, moderátora Pavla Kudrny a reportéra Jiřího Kokmotose. Ve dnech 5. až 8. září byli těmi "zajímavými hosty" i čtyři představitelé projektu NIDM Klíče pro Život.

     V pondělí 5. září zahajovala manažerka projektu Irena Hošková celkovým představením Klíčů pro život. Ale dostalo se i na to, čím je naše země v oblasti neformálního vzdělávání a výchovy specifická, jak je to s celoživotním vzděláváním těch, kteří se staají o děti a dospívající, co si Irena Hošková myslí o vzdělávacím systému skautů či zda by se dala zrušit povinná školní docházka. To všechno si můžete poslechnout zde.

     Úterním dílem miniseriálu o neformáním vzdělávání a projektu Klíče pro život provázel jeho odborný manažer Tomáš Machalík. Moderátory tentokrát zajímaly hlavně výzkumy, které jsou skutečně nepřehlédnutelným "rodinným stříbrem" projektu (o nich častokrát informujeme i na těchto stránkách). Bylo na něm, aby vysvětlil, proč se vůbec uskutečnil rozsáhlý výzkum o hodnotách a životních ambicích dětí a dospívajících (více viz zde), pohovořil o vzorech našich dětí a mladých lidí, zabýval se postavením učitelů a ještě vtipkoval s moderátory. Pokud chcete vědět o čem, tak si to najděte tady.

     Na středu si do Odpoledne s Dvojkou pozvali z projektu Klíče pro život garantku průřezových témat Výchova k dobrovolnictví a Výchova k občanství Martinu Strašákovou. A tématem rozhovoru bylo právě dobrovolnictví, jehož rok vyhlášení Evropskou komisí už vstoupil do desátého měsíce. Kdo je vlastně dobrovolník? Kde všude se u nás dobrovolníci angažují? A jak je to ve srovnání s ostatní Evropou? Tohle všechno a ještě leccos dalšího Jiřího Kokmotose zajímalo - a pokud chcete vědět, co zjistll (a s ním několik set tisíc posluchačů stanice ČRo 2 - Praha), můžete si to poslechnout tady.

  Závěrečný den miniseriálu o neformálním (mimo-školním) vzdělávání a výchově byl pak věnovaný problematice přetěžování dětí. O tom s moderátory hovořila Danuše Netolická, garantka průřezových témat Zdravé klima v zájmovém vzdělávání a Inkluze dětí se speciálními vzdělávacími potřebami projektu NIDM Klíče pro život. Co vede rodiče k tomu, že své děti přetěžují? Jak se stane, že dítě kvůli banálnímu školnímu neúspěchu nakonec spáchá sebevraždu? A jaký je v tom u nás v posledních letech vývoj? O tom všem se můžete dozvědět tady.

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 20. 10. 2011
Zobrazeno: 2924krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
ZAJÍC, Jiří. O neformální výchově na ČRo 2 - Praha. Metodický portál: Články [online]. 20. 10. 2011, [cit. 2020-06-03]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Klíče pro život/14227/O-NEFORMALNI-VYCHOVE-NA-CRO-2---PRAHA.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.