Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > > > > > > > > > Národní centrum Europass nabízí spolupráci...

Ikona informativni

Národní centrum Europass nabízí spolupráci učitelům a kariérním poradcům

Autor: Petr Laun
Spoluautor: Mgr. Lucie Šnajdrová
Anotace: Ve školním roce 2013/14 nabízí Národní centrum Europass opět organizování seminářů, kde se žáci dozvědí nejen o životopise a dalších dokumentech Europassu. Pro tvorbu DVD s výukovými a metodickými materiály hledáme mezi učiteli průřezového tématu Člověk a svět práce a mezi kariérními poradci zájemce o spolupráci. Žákům středních škol nabízíme možnost účastnit se soutěže na facebooku, kde mohou vyhrát nejen zajímavé ceny, ale pro výherce a jeho třídu zorganizujeme i interaktivní seminář, kde předáme osobně výhru a kde se dozvědí žáci mnoho zajímavých informací.
Klíčová slova: Člověk a svět práce, soutěž, facebook, Europass, semináře, metodické materiály, DVD
Vazby článku:
Tento článek navazuje na téma článku: Europass–dodatek k osvědčení dostalo letos 65 tisíc absolventů

Máte zájem o organizování semináře?

Stejně jako v předchozích dvou letech nabízí i ve školním roce 2013/2014 Národní centrum Europass zdarma organizování vzdělávacích interaktivních seminářů pro žáky středních škol přímo v místě školy. Rádi bychom v tomto školním roce navázali spolupráci s pedagogy středních škol a/nebo kariérními poradci při organizování těchto seminářů.

Na semináři se mohou žáci seznámit s životopisem a dalšími dokumenty Europassu, ale dozvědí se také, jak životopis vyplnit a mnoho dalších užitečných rad a kontaktů, které se jim budou hodit při vstupu na trh práce nebo cestách do zahraničí na stáž, brigádu nebo dobrovolnickou aktivitu. Obsah a délku semináře můžeme po dohodě s vedením školy přizpůsobit konkrétním požadavkům. Jsme připraveni představit žákům i škole kromě výše uvedeného také další užitečné informace, např. o Evropském rámci kvalifikací, s jehož úrovní se žáci setkávají na svých dodatcích k osvědčení, o Evropském jazykovém portfoliu, s jehož pomocí se každý naučí ohodnotit své jazykové dovednosti, o slovníku dovedností a kompetencí DISCO, který nabízí překlady dovedností a kompetencí v 11 evropských jazycích.

Tvorba metodických materiálů a příprava DVD pro školy

V současné době hledáme také spolupracovníky pro tvorbu metodických materiálů pro průřezové téma Člověk a svět práce. V roce 2014 budeme připravovat DVD pro střední školy, kde učitelé najdou výukové a metodické materiály k PT Člověk a svět práce. Rádi bychom také navázali spolupráci s kariérními poradci, se kterými plánujeme konzultovat obsah a podobu DVD a následně ve spolupráci s nimi připravili konkrétní materiály a informace, které by byly vhodné a užitečné pro absolventy středních škol při jejich vstupu na trh práce či dalším kariérní nebo vzdělávací cestě.

Již nyní nabízíme učitelům i kariérním poradcům mnoho užitečných podkladů na www.europass.cz. Najdete tu rady a tipy, které pomohou Vašim absolventům při vstupu na trh práce – jak napsat životopis, jak napsat motivační dopis, jak hledat práci nebo jak se připravit na pracovní pohovor. Tyto rady jsme zpracovali i ve formě letáku. Pro žáky středních škol, kteří se chystají do zahraničí, jsme také připravili rozcestník s užitečnými odkazy na konkrétní webové stránky organizací, které zajišťují nebo zprostředkovávají poradenství, studium pro mladé, konkrétní nabídky práce nebo dobrovolnické aktivity.

Soutěž Europassu pro žáky

Rádi bychom požádali pedagogy škol, aby předali svým žákům informaci o tom, že se mohou do 30. listopadu 2013 účastnit soutěže Europassu o nejzajímavější příspěvek ze zahraniční stáže nebo brigády. Příspěvky rozumíme fotografie nebo videa studentů z brigád a stáží nebo krátké články (do 1000 znaků) o tom, co prožili na brigádě nebo stáži, jak se během zahraničního pobytu zlepšili v odborných i jazykových dovednostech a co jim tato zkušenost přinesla do osobního i profesního života. Psané příspěvky samozřejmě mohou být doplněné fotografií nebo videem.

Příspěvky mohou studenti vkládat přímo na facebook Europassu. Zvítězí příspěvek, který získá nejvíce „To se mi líbí“ od uživatelů facebooku. „Lajkovat“ příspěvky mohou jak sami soutěžící, tak široká veřejnost. Soutěže se mohou účastnit jednotlivci i celé třídy nebo kolektivy. Hlavní cenou je desková hra Evropa – otázky a odpovědi a ve hře jsou i propagační předměty Europassu. Pokud vyhraje třída nebo kolektiv, přijedeme a uspořádáme informační seminář přímo ve škole, v rámci kterého studenty seznámíme s dokumenty Europassu, naučíme je vyplňovat životopis a předáme jim výhru osobně. Vyhodnocení a uveřejnění výsledků proběhne v týdnu od 2. do 6. prosince 2013.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci v letošním školním roce.

Více informací o možné spolupráci s Národním centrem Europass včetně kontaktů najdete na http://www.europass.cz/nabidka-spoluprace.

Více informací o soutěži najdete na http://www.europass.cz/soutez-europassu/

http://www.europass.cz

http://www.nuv.cz/vzdelavani-a-eu

Přílohy:
NáhledTypVelikostNázev
Odstranitpdf192 kBRozcestník Kudykam
Odstranitpdf289 kBSoutěž Europassu 2013
Odstranitpdf529 kBRady a tipy
Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
 
INFO
Publikován: 30. 09. 2013
Zobrazeno: 2186krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 4
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
1 uživatel Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
LAUN, Petr . Národní centrum Europass nabízí spolupráci učitelům a kariérním poradcům. Metodický portál: Články [online]. 30. 09. 2013, [cit. 2019-08-21]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Europass/17837/NARODNI-CENTRUM-EUROPASS-NABIZI-SPOLUPRACI-UCITELUM-A-KARIERNIM-PORADCUM.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.