Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > > > > > > > > > > > > > > > > British Council a Člověk v tísni vydaly unikátní...

Ikona informativni

British Council a Člověk v tísni vydaly unikátní metodickou příručku Active Citizens

Autor: Radka Spiesová, Lucie Kundra
Anotace: British Council a Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni završil první tříletou fázi projektu Active Citizens, jehož hlavním cílem je posílení komunitního rozměru školy a aktivní zapojení studentů do řešení problémů v jejím okolí. Do projektu, který probíhal od ledna 2012 do prosince 2014, se zapojilo 1230 studentů a 79 vyučujících z 37 středních škol z celé České republiky, kteří realizovali 42 komunitních akcí. Projekt je součástí mezinárodního programu rozvoje komunit Active Citizens, který British Council realizuje v několika desítkách zemí světa.
Klíčová slova: komunita, Člověk v tísni, British Council, Active Citizens, Varianty
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

„Mladí lidé v České republice dnes nečelí kauzálním výzvám jako během revoluce před pětadvaceti lety. Drobná trpělivá práce, jakou studenti ve svých projektech odvedli, je ale v jistém smyslu těžší než střet během studentské stávky v listopadu 1989 a je stejně důležitá pro rozvoj demokracie. Proto jsem rád, že se organizace Člověk v tísni spolu s British Council podílela v rámci projektu Active Citizens na tom, aby demokracie v České republice byla silnější,“ říká ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek.

Učitelé ze škol, které se do projektu zapojily, absolvovali semináře, na nichž si osvojili techniky, jak studenty vést k lepšímu poznání sebe sama, vztahů v jejich okolí, vlastní komunity a k zapojení do komunitního dění. Na školách pak vytvořili studentské týmy, které ve spolupráci s učiteli analyzovaly situaci a problémy v jejich komunitě a naplánovaly a realizovaly projekty, jejichž cílem bylo daný problém vyřešit. Studenti se zaměřili například na bourání předsudků, pomoc dětem z dětských domovů nebo podporu kulturního života v komunitách.

V rámci projektu vznikla unikátní metodika programu Active Citizens, jejímž cílem je posílit v mladých lidech motivaci a schopnosti nezbytné pro partnerskou spolupráci uvnitř komunit. Publikace je určena především pedagogům středních škol, kteří v ní najdou praktické zkušenosti a aktivity do výuky i teoretická východiska a metodické zázemí pro práci se studenty. Předností metodické příručky je její interaktivní prostředí, které umožňuje práci s videi, rychlé vyhledávání či tvorbu poznámek. Publikace je dostupná ke stažení na stránkách projektu.


Projekt Active Citizens byl financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 04. 03. 2015
Zobrazeno: 1896krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 3.5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
1 uživatel Hodnocení článku : 4
1 uživatel Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
LUCIE, Spiesová,. British Council a Člověk v tísni vydaly unikátní metodickou příručku Active Citizens. Metodický portál: Články [online]. 04. 03. 2015, [cit. 2020-05-30]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/British Council/19805/BRITISH-COUNCIL-A-CLOVEK-V-TISNI-VYDALY-UNIKATNI-METODICKOU-PRIRUCKU-ACTIVE-CITIZENS.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.