Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > Minikonference odborných panelů

Ikona informativni

Minikonference odborných panelů

Autor: Lenka Perglová
Anotace: Minikonference odborných panelů jsou setkání, která vytváří příležitosti pro výměnu zkušeností a mapování příkladů dobré praxe na rozvoj gramotností napříč předměty. Zúčastněte se akce zaměřené na čtenářskou, matematickou nebo digitální gramotnost a ohlédněte se s námi za již proběhlými setkáními.

Akce jsou realizovány v rámci projektu Podpora práce učitelů (PPUČ). Projekt PPUČ, financovaný z Evropských strukturálních a investičních fondů, podporuje pedagogy mateřských a základních škol v jejich snaze rozvíjet čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost dětí a žáků. Jeho realizaci zajišťuje Národní ústav pro vzdělávání.
Klíčová slova: minikonference, odborný panel, matematická gramotnost, čtenářská gramotnost, digitální gramotnost, PPUČ

Minikonference odborných panelů pro čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost nabízí příležitost k vytvoření sdílené představy o pojetí a významu gramotností pro vzdělávání dětí a žáků MŠ a ZŠ. Principem akcí je setkávání odborníků na gramotnosti s učiteli, akademiky a širší veřejností se zájmem o konkrétní oblast vzdělávání a sdílet inspiraci do výuky zaměřenou na rozvoj gramotností a učení v souvislostech. Akce jsou realizovány dvakrát ročně v různých regionech ČR.

Jak minikonference probíhají a co bylo náplní již konaných setkání, se můžete dočíst v článcích, které nabízejí ohlédnutí za obsahem a atmosférou událostí. Odkazy na články naleznete v zápatí tohoto příspěvku.

Jarní cyklus akcí byl zahájen 26. 3. minikonferencí odborného panelu pro matematickou gramotnost (program, ohlédnutí za akcí). Na konci května (24. 5.) se konala minikonference zaměřená na digitální gramotnost (program, ohlédnutí za akcí), 30. 5. jsme se věnovali gramotnosti čtenářské (program, ohlédnutí za akcí bude doplněno). O dalších novinkách, nejen k minikonferencím odborných panelů, pravidelně informujeme newsletterem – registrujte se k jeho odběru.

Minikonference jsou realizovány v rámci projektu PPUČ, jehož cílem je utvářet sdílenou představu o pojetí a významu gramotností, poskytnout přímou metodickou podporu učitelů v síti spolupracujících MŠ a ZŠ, zajišťovat online podporu pro sdílení vzdělávacích zdrojů a poskytnout nástroje pro další profesní růst učitelů.

Zařazení do seriálu: Tento článek je zařazen do seriálu Minikonference odborných panelů projektu PPUČ pro čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost.

Ostatní články seriálu:

Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 29. 03. 2019
Zobrazeno: 1282krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
PERGLOVÁ, Lenka. Minikonference odborných panelů. Metodický portál: Články [online]. 29. 03. 2019, [cit. 2020-04-02]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/Čtenářská gramotnost/22056/MINIKONFERENCE-ODBORNYCH-PANELU.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.