Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání

Zobrazit na úvodní stránce článků

Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Koronavirus nám zavřel školy, ale my jsme...

Koronavirus nám zavřel školy, ale my jsme si poradili

Co se stalo ve školách v době koronaviru, jak se k tomu postavili učitelé a čeho dosáhli, bude zajímavé čtení pro nás všechny, kteří jsme se v této situaci ocitli.

Projekt PPUČ, financovaný z Evropských strukturálních a investičních fondů, podporuje pedagogy mateřských a základních škol v jejich snaze rozvíjet čtenářskou, matematickou a digitální gramotnost dětí a žáků. Jeho realizaci zajišťuje Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR).
Březen... měsíc knihy... Den učitelů... začátek opatření proti šíření koronaviru... Tak začíná březnový čas ve školách, kde se náhle všechno mění – děti/žáci zůstávají doma. A tak se ve školách scházejí sborovny učitelů a hledají cesty, jak se k dětem/žákům dostat, aby se mohli dále vzdělávat. Zaznívá: učitelé, dále vyučujte, hledejte cesty, jak dětem/žákům (a vlastně i zákonným zástupcům) nabídnout vzdělávací aktivity, činnosti.
 
A jak se říká, vše špatné je k něčemu dobré. Co se tedy stalo? Ano, školy se zavřely. Ale učitelé nezmizeli, dali se dohromady, začali se potkávat, sdílet, hledat společné cesty, jak situaci řešit, jak se k dětem/žákům dostat v tzv. on-line prostředí. Otevřelo se mnoho odkazů, webinářů, videí... učitelé začali využívat mnoho aplikací a jiných technologií, které mají učitelům, dětem/žákům v této situaci pomoci.
 
Jak vše probíhá? Jak se školám dařilo? Co vše učitelé našli? V čem se zlepšili a co to přineslo dětem/žákům? Odpověď na tyto otázky najdete v námi nabízeném seriálu článků autorů-učitelů ze škol, kteří se s vámi o své zkušenosti chtějí podělit. Tak tedy... četba začíná.
Mgr. Jitka Jarníková
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám