Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Základní vzdělávání > Největší inspirátoři aneb osobnosti, které...

Ikona informativni

Největší inspirátoři aneb osobnosti, které inspirují učitele (6. akce Virtuálního Digicentra)

Autor: Jaroslav Mašek
Článek je součástí Učitelského spomocníka na adrese http://spomocnik.rvp.cz.
Anotace: Představení 6. akce Virtuálního Digicentra.
Klíčová slova: Největší inspirátoři, inspirace, Virtuální Digicentrum, VDC, Elixír do škol, učitelé
 

Život učitele je jedna velká inspirace. Inspirujeme se od svých kolegyň a kolegů, jiných učitelů, od žáků a jejich rodičů, od odborníků i laické veřejnosti, od našich nejbližších v rodině, zkrátka od všech lidí, kteří přijdou se zajímavým nápadem, zkušeností, situací, které buď viděli, vyzkoušeli, nebo na vlastní kůži zažili.

Na začátku roku 2019 jsem na Spomocníkovi publikoval článek nazvaný 20 největších inspirátorů roku 2018 a v něm představil 10 žen a 10 mužů, kteří mě v uvedeném roce inspirovali. Text se setkal s nevídaným zájmem, až jsem si říkal, že bych mohl něco podobného zopakovat i letos. Napadlo mě ale něco lepšího. Oslovil jsem všechny v článku zmíněné inspirátory a inspirátorky a požádal je, aby sami vybrali osobnosti, které je inspirují.

Něco podobného jsem učinil již před rokem. Na konci článku jsem požádal všechny učitele o sdílení svých inspirátorů na těchto stránkách. Když jsme však v květnu tohoto roku založili Virtuální Digicentrum, nabízelo se přesunout tuto aktivitu právě sem. A tak vznikla nová akce s názvem Největší inspirátoři – osobnosti, které inspirují učitele, do které vás tímto zvu.

Pojďte ostatním říct, kdo jsou vaši inspirátoři a inspirátorky a proč. Nemusíte uvádět dvacet jmen, klidně postačí jedno jediné. A nemusí se ani jednat o rok 2019. Ti, co vás inspirují, vás velmi pravděpodobně budou inspirovat i nadále. Svým příspěvkem těmto lidem vzdáte hold a současně inspirujete ostatní. Společně tak můžeme vytvořit zajímavý přehled osobností, které mají jedno společné: pomáhají učitelům být lepšími učiteli i lidmi.

Jak se do akce zapojit

Pokud jste se doposud neúčastnili žádné akce Virtuálního Digicentra, nejprve se registrujte. Poté se přihlaste na stránce akce a pomocí tohoto návodu vytvořte svůj příspěvek. Všechny příspěvky včetně toho svého najdete zde.

V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 08. 01. 2020
Zobrazeno: 1194krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku : 5
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

2 uživatelé Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
MAŠEK, Jaroslav. Největší inspirátoři aneb osobnosti, které inspirují učitele (6. akce Virtuálního Digicentra). Metodický portál: Články [online]. 08. 01. 2020, [cit. 2020-07-04]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22363/NEJVETSI-INSPIRATORI-ANEB-OSOBNOSTI-KTERE-INSPIRUJI-UCITELE-6-AKCE-VIRTUALNIHO-DIGICENTRA.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.