Zobrazit na úvodní stránce článků

Na začátek článku
Titulka > Modul články > Předškolní vzdělávání > Spolupráce mateřské školy se střední odbornou...

Ikona teoreticky

Spolupráce mateřské školy se střední odbornou školou

Ikona odbornost
Autor: Anna Caithamlová
Anotace: Příspěvek se zabývá zkušenostmi se spoluprací s praktikanty ze střední odborné školy v mateřské škole. Současně radí, jak postupovat, aby praktikanti nepedagogického zaměření mohli vykonávat odbornou praxi v MŠ.
Téma příspěvku:Ostatní
Klíčová slova: pokyn ředitelky MŠ, smlouva o odborné praxi, prohlášení o zachování mlčenlivosti, doklad o školení BOZP, potvrzení o vykonané praxi
Příspěvek může být vzhledem k datu publikace zastaralý. V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.

Hledání řešení, jak pomoci ředitelkám mateřských škol s obsáhlou administrativou, mě vedlo k myšlence navázat spolupráci MŠ se střední odbornou školou.

Žáci prvních až čtvrtých ročníků oboru veřejné správy u nás získávají praxi potřebnou pro další vzdělání či povolání. Pomáhají nám při administrativních úkonech, s agendou školy, doručováním písemností, prací na počítači, při tvorbě internetových stránek i při mimořádných akcích pro děti (např. Mikulášská nadílka apod.).

Dnes jsou na trhu práce upřednostňováni žadatelé s minimálně roční praxí. Nabízí se zde tedy možnost nabídnout žákům její získání. Domnívám se, že je tato spolupráce nejen pro mateřskou školu, ale i pro žáky velice přínosná. Chtěla bych povzbudit své kolegyně, aby se takovéto spolupráce nebály. V přílohách nabízím rámec smluv, kterými se při zajištění praxe řídíme. Zároveň bych je chtěla vyzvat, aby spolu se mnou hledaly cestu, jak se vyrovnat s tím, aby časem v mateřských školách nepracovali pod tíhou přibývajících nároků vyhořelí pedagogové.

Přílohy:
Anotované odkazy:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné anotované odkazy.
Přiřazené DUM:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné DUM.
Přiřazené aktivity:
Příspěvek nemá přiřazeny žádné aktivity.
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
INFO
Publikován: 29. 06. 2009
Zobrazeno: 3118krát
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení článku : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení článku :
Hodnotit články mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení článku : 5
zatím nikdo Hodnocení článku : 4
zatím nikdo Hodnocení článku : 3
zatím nikdo Hodnocení článku : 2
zatím nikdo Hodnocení článku : 1
Jak citovat tento materiál
CAITHAMLOVÁ, . Spolupráce mateřské školy se střední odbornou školou. Metodický portál: Články [online]. 29. 06. 2009, [cit. 2020-08-06]. Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/c/p/3175/SPOLUPRACE-MATERSKE-SKOLY-SE-STREDNI-ODBORNOU-SKOLOU.html>. ISSN 1802-4785.
Licence Licence Creative Commons

Všechny články jsou publikovány pod licencí Creative Commons.


Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
Vložit komentář:

Pro vložení komentáře je nutné se přihlásit.